Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 15.05.2020 09:48
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 15.05.2020 09:48
ABONE OL

kimdir? Berivan Helen Işık kim, kaç yaşında, nereli?

kimdir? Terör soruşturması kapsamında, Siirt Belediye Başkanlığı görevini yürüten HDP’li Berivan Helen Işık gözaltına alındı. Vali Ali Fuat Atik Siirt'e belediye başkan vekili olarak görevlendirildi. Görevlendirmenin ardından belediye binalarının çevresinde polis güvenlik önlemi aldı. Peki; ? Berivan Helen Işık kimdir, kaç yaşında, nereli? Yanıtı haberimizde!

Berivan Helen Işık kimdir?

Berivan Helen Işık kimdir? Hakkında yürütülen terör soruşturması kapsamında gözaltına alınan Siirt Belediye Başkanı Berivan Helen Işık kimdir? 2019 yerel seçimlerinde HDP'den belediye başkanı olarak seçilen Berivan Helen Işık hakkında terör soruşturması yürütülüyordu. Vali Ali Fuat Atik Siirt'e belediye başkan vekili olarak görevlendirildi. Görevlendirmenin ardından belediye binalarının çevresinde polis güvenlik önlemi aldı.

BERİVAN HELEN IŞIK KİMDİR?

Berivan Helen Işık, Batman'ın Gercüş ilçesine bağlı Seki köyünde doğdu. İlk, ortaokul ve liseyi Batman'da okudu. Anadolu Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümünden mezun oldu. Batman Belediyesi bünyesindeki Kadın Danışmanlık Merkezinde koordinatörlük yaptı. Kanun hükmünde kararnameyle ihraç edilen Işık, daha sonra HDP Batman İl Teşkilatında görev aldı. Işık, 1 çocuk annesidir.

3 BELEDİYEYE KAYYUM ATANDI

Siirt Belediye Başkanı HDP'li Berivan Helen Işık, Baykan Belediye Başkanı HDP'li Ramazan Sarsılmaz ve Kurtalan Belediye Başkanı HDP'li Baran Akgül, İçişleri Bakanlığı'nca görevlerinden alındı. Siirt'e Vali Ali Fuat Atik, ilçelerde ise kaymakamlar, Belediye Başkanı olarak görevlendirildi.

İçişleri Bakanlığı'nca görevlerinden alınan Siirt Belediye Başkanı HDP'li Berivan Helen Işık ile aynı partili Baykan Belediye Başkanı Ramazan Sarsılmaz ve Kurtalan Belediye Başkanı Baran Akgül, haklarındaki terör soruşturmaları nedeniyle gözaltına alındı.