Takvim

Vav TV Canlı Yayın
  • Güncel
  • 08.05.2020 00:52
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 08.05.2020 00:52
ABONE OL

yalan haberi paylaşıp hakaret etti yine rezil oldu!

'nin koronavirüsle (Kovid-19) mücadele için Türkiye'den ithal ettiği 400 bin tıbbi malzemeyi standartlara uymadığı gerekçesiyle iade edeceği haberleri hem Sağlık Bakanlığı hem de İngiltere tarafından yalanlandı. Yalan haberi paylaşıp "İyi bakın, eğer ar kaldıysa, bu utançtır..." ifadesini kullanan Cumhuriyet yazarı alay konusu oldu.

Mine Kırıkkanat yine rezil oldu!

İngiliz medyası tarafından 'nin yeni tip koronavirüsle mücadele için Türkiye'den ithal ettiği 400 bin tıbbi malzemeyi iade edeceği haberleri çıkmıştı.Çok geçmeden iddialar hem Türkiye hem de İngiltere tarafından yalanlandı.

YALAN HABERİ PAYLAŞIP HAKARET ETTİ
Cumhuriyet Gazetesi Yazarı da, yalan haberi paylaşarak, "İyi bakın, eğer ar kaldıysa, bu utançtır..." ifadesini kullandı.


PEŞ PEŞE YALANLAMALAR GELDİ
İngiliz medyasında yer alan, "Türkiye'den İngiltere'ye gönderilen koruyucu giysilerin standartlara uygun bulunmadığına" yönelik haberler üzerine Sağlık Bakanlığı'ndan açıklama geldi. Sağlık Bakanlığı, İngiltere'nin Türkiye tarafından gönderilen ürünlerle ilgili hiçbir sorun olmadığını teyit ettiğini bildirdi. Haberlere İngiltere Hükümeti'nden de yalanlama geldi. Yapılan açıklamada, "Özel firmanın siparişleri yetiştirememesi üzerine Türk yetkililerin temin ettiği 68 bin tulumun tamamı kalite testlerini geçti." denildi.

İngiltere hükümetinin açıklamasında, Türk hükümetinin bu süreçte kendilerine çok yardımcı olduğu ve koruyucu giysi tedarikinde yardım etmenin yanı sıra ihracat iznini de hızlandırdığı kaydedildi.

İNGİLİZ BÜYÜKELÇİDEN DE AÇIKLAMA GELDİ: HABERLER DOĞRU DEĞİL
İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcott, ülkesinin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele için Türkiye'den ithal ettiği 400 bin adet tıbbi malzemeyi iade edeceği iddiasını yalanladı.