Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 01.05.2020 11:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 01.05.2020 11:06
ABONE OL

"Sizce de Trump, CNN'e demekte haksız mı?"

ABD Başkanı Trump'ın sağ kolu , Trump'ın seçildiği 8 Kasım 2016 günü, 'i terörist ilan eden ve Bin Ladin'e benzeten bir yazı yazmış ve şimşekleri üzerine çekmişti. Seçimleri Trump kazanmasına rağmen, savcılık ve "bağımsız ABD basını"nın hışmına uğramaktan da kurtulamamış ve Türkiye ajanı-vatan haini ilan etmişti. yazarı , "Flynn ne yaptı da 'yü koruyan ABD Müesses nizamının hışmına uğradı?" sorunun cevabını çarpıcı medya bağlantılarını da deşifre ederek bugünkü köşesine taşıdı.

Trump, CNN'e Clinton News Network demekte haksız mı?
İşte Sabah Gazetesi yazarı Mahmut Övür'ün "Flynn, "Türkiye ajanı" diye yargılandı, ya FETÖ?" adlı köşe yazısı:

ABD Başkanı Trump'ın sağ kolu General Mike Flynn'ın yargılandığı davada Bijan Kian ve Türk işadamı de yargılanıyordu. O davada ifade vermemesine rağmen "Yüce ABD yargısının" hukukçu olmayan "bağımsız" jüri üyeleri Bijan Kian'ı "Türkiye Cumhuriyeti adına Fetullah Gülen'e karşı komplo kurmaktan ve Yabancı Ajan Kayıt Kanunu'nu (FARA) ihlal etmekten" suçlu buldu.

Ancak hakim "vicdanım el vermiyor" dedi ve ABD sisteminde kutsal bilinen jüri kararını "delil yetersizliği" sebebiyle geçersiz kıldı ve Bijan Kian beraat etti. Ekim Alptekin ise mahkemeye gitmediği için yargılanamadı. Hakkında savcılık tarafından 35 yıllık ceza istemi devam ediyor.

Bu arada hakkında ceza davası açılan kişilerin yüzde 96 oranında suçunu "itiraf ettiği" bir ülkede, savcının delil yetersizliği gibi bir konuyu irdelememesi olağan ama umarım Ekim Alptekin baskıya boyun eğip aklanmak üzere Amerika'ya gitmeye kalkmaz, yoksa Richard Phillips filminin Türkçe versiyonunu çekmek zorunda kalabiliriz.Şimdi gelelim dün sorduğumuz; "Flynn ne yaptı da FETÖ'yü koruyan ABD Müesses nizamının hışmına uğradı?" sorunun cevabına,

ABD seçimlerini yakından izleyenler bilir, General Flynn, Trump'ın seçildiği 8 Kasım 2016 günü, 'i terörist ilan eden ve Bin Ladin'e benzeten bir yazı yazmış ve şimşekleri üzerine çekmişti. Seçimleri Trump kazanmasına rağmen, savcılık ve "bağımsız ABD basını"nın hışmına uğramaktan da kurtulamamış ve Türkiye ajanı-vatan haini ilan etmişti.

O gün Flynn'ı "Türkiye ajanı" ilan eden "bağımsız ABD basını", bugün de farklı bir şey yapmıyor. Bakın en itibarlı üyesi NBC News, Türkiye'de darbe yapan Gülen'e "Ramazan'ın anlamı" başlıklı bir yazı yazdırıyor. Hem de mesaj verircesine 24 Nisan'da.

Peki, kim bu tarafsız ve bağımsız medyanın sahibi?
Darbeci Gülen'e "din adamı" payesi vererek propagandasını yapan NBC'nin sahibi Comcast şirketinin patronu Brian Roberts... Roberts, Demokrat Parti üyesi ve Hillary Clinton'ın kampanyasına bağışlarıyla tanınıyor.
İlginçtir. Türkiye'ye yönelik bütün bu tezgahların tutmayacağını gösteren gelişme de yine aynı gün, 24 Nisan'da yaşandı. O gün ülkenin en üst düzeyinde çok etkili görevler üstlenmiş olan General Flynn mahkemeye verdiği dilekçede adeta isyan ederek şöyle diyordu:

"Yalan söylemem için baskı kuruldu, oğlumu yargılamak ile tehdit ettiler ve yoğun baskı altında istedikleri ifadeyi verdim... İfademi geri çekmek istiyorum."

Ömrünün 46 yılını demir parmaklıklar arkasında geçiren ve bugün suçsuzluğu anlaşılan Richard Phillips'in hikayesini okuduktan sonra generalin isyanına anlayış göstermemek ve de sözde bağımsız basının Gülen propagandasına tahammül edebilmek mümkün değil.

Not: Türkiye'deki basın ve yargı bağımsızlığı konusunda çok endişeli olan arkadaşlar merak etmesin. Phillips'in hikayesini "çok bağımsız" ABD basın ailesinin necip üyesi CNN'de yer aldığı şekliyle aktardım. Sizce de Trump, CNN'e demekte haksız mı?

YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN