Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 02.04.2020 12:07
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 02.04.2020 20:00
ABONE OL

Tıp dünyasında bir acı kayıp daha! Prof. Dr. kimdir, kaç yaşındaydı? Feriha Öz hayatını kaybetti!

Prof. Dr. kimdir? Cerrahpaşa Tıp Fakültesi öğretim üyesi patoloji uzmanı Prof Dr. Feriha Öz koronavirüs salgını nedeniyle hayatını kaybetti. Tıp alanında önemli çalışmalar yapan , kaç yaşındaydı? Acı haberi, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sait Gönen sosyal medya hesabından duyurdu. Feriha Öz, timus ve lenf düğümleri üzerine çalışmalarıyla tanınıyordu.

Tıp dünyasında bir acı kayıp daha! Prof. Dr. Feriha Öz kimdir, kaç yaşındaydı?

Prof. Dr. kimdir? Tıp dünyasında acı bir kayıp daha yaşandı. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi öğretim üyesi patoloji uzmanı Prof Dr. Feriha Öz, koronavirüse yakalanarak hayatını kaybetti. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sait Gönen, "Değerli hocamız 'ü de maalesef koronavirüs nedeniyle kaybettik" ifadelerini kullandı. Peki, , kaç yaşındaydı?

FERİHA ÖZ KİMDİR?

Dr. Feriha Öz 1933 yılında Kadıköy'de dünyaya geldi. Orta ve lise öğrenimini Çamlıca Kız Lisesi'nde tamamlayarak 1951 yılında Fen Lisesi'nden mezun oldu. Aynı yıl İstanbul Tıp Fakültesine kayıt oldu ve 1957 yılında doktor oldu. Fakülteden mezuniyetini müteakip Yozgat'ın Aktağ madeni kazasında sağlık merkezi doktoru olarak çalıştı, İstanbul Üniversitesi Patolojik Anatomi Kürsüsüne asistan olarak atandı. 1962 yılında Uzman olan Dr. Feriha Öz 1963-1972 yılları arasında Cerrahpaşa-Cerrahi kliniğinde patolog olarak görev yaptı. Feriha Öz evli ve 2 çocuk annesi. Bilimsel çalışmaları timus ve lenf düğümleri üzerine olmuştur.