Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 28.03.2020 02:23
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 29.03.2020 14:36
ABONE OL

Ulaştırma Bakanı ? kaç yaşında ve nereli?

Ulaştırma Bakanı ? Son dakika haberine göre Mehmet Cahit Turhan yerine göreve getirildi. Vatandaşlar bu kapsamda Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu kimdir sorusuna yanıt arıyor. Peki, ve nereli? İşte merak edilen detaylar...

Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu kimdir?

Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu kimdir? Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan yerine Bakanlığa Adil Karaismailoğlu atandı. Atamaya ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Yaşanan bu son dakika gelişmesiyle birlikte vatandaşlar Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu kimdir sorusuna yanıt aramaya başladı. Peki, Adil Karaismailoğlu kaç yaşında ve nereli? İşte detaylar...

ULAŞTIRMA BAKANI ADİL KARAİSMAİLOĞLU KİMDİR?

Adil Karaismailoğlu 19 Mayıs 1969 tarihinde Trabzon'da dünyaya geldi. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Üniversite eğitimini Karadeniz Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünde tamamladı. Yüksek lisansını ise Bahçeşehir Üniversitesi, Kentsel Sistemler ve Ulaştırma Yönetimi bölümünde tamamladı.

Mayıs 1995'de İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü'nde ilk görevine başlayan Karaismailoğlu. 1998 yılında İETT Genel Müdürlüğü'ne geçti. İETT'nin çeşitli birimlerinde mühendis ve yönetici olarak görev yaptı.

2002 yılından itibaren İBB Trafik Müdürlüğü'nde trafik kontrol merkezi, sinyalizasyon, akıllı trafik sistemlerinden sorumlu Müdür Yardımcısı olarak çalışmakta iken 16 Kasım 2009 tarihinde Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü'ne atandı.

23 Temmuz 2014 tarihinde Ulaşım Daire Başkanlığı görevine getirildi. Ulaşım ile ilgili, İstanbul genelinde birçok projenin hayata geçirilmesine katkı sağladı. Temmuz 2016'da Başbakanlık Toplu Konut İdaresi'nde (TOKİ) İstanbul Emlak Dairesi Başkanlığı görevine atandı. 26 Nisan 2018 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığında ulaşım, çevre ve teknoloji yatırımlarından sorumlu Genel Sekreter Yardımcılığı görevine atanmıştır.

Son olarak Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan'ın görevine son verilerek, yerine Adil Karaismailoğlu atandı.