Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 26.03.2020 13:15
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 26.03.2020 14:02
ABONE OL

Son dakika: 'dan 'ne tepkisi: Çelişkili kararlar alıyorlar

Son dakika haberi... , A Haber canlı yayınında koronavirüsle mücadele sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu. Son günlerde yı ayağa kaldıran provokatif paylaşımlara da değinen Soylu, "'nin almış olduğu bir çok karar mücadele ile ilgili iştahımızı alt üst etmektedir. Bizi gönülsüzleştirmektedir." dedi.

Soylu'dan AYM'ye sert tepki

İşte İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun AYM ile ilgili çok konuşulacak o sözleri:

2 bin 551 kişinin 449'una bu sabah itibarı ile işlem yapıldı. da korona provokasyonlarına işlemler sürüyor. Provokasyon yapanların yüzde 70'i , DHKP-C, . Bunların büyük bölümü yurt dışı hesaplar. Türkiye'de olan hesapların hepsini bulabiliriz. Bizim bulamayacağımız hesap yok. Defalarca provokatif olduğu açıklanan videolar, içerikler yalanlanmasına rağmen inanmayın. Sokağın ortasında kendini yere atıyor. Bu yalan. Buradan söyleyeceğim şudur, bunu yapanlar kadar bunu yayanlar, kamusallaştıranlar da suçludur.

TÜRKİYE'YE DEĞİL NORVEÇ'E AİT KARARLAR!
'nin bazı kararları Türkiye'ye ait değil, Noreveç'e ait kararlar. Bağışlayın beni ama, Norveç'in etrafında İran var, Suriye var, 15 Temmuz'da Norveç'te darbe gerçekleştirilmeye çalışıldı, terör tehditi var... Türkiye'de bunlarla mücadele etmeye gerek yok sanki. AYM'nin kararları bizi gönülsüzleştirmektedir, iştahımızı kapatıyor. Birçok karar buna katılabilir. Ölme eşeğim ölme, yonca bitince yersin. Öyle kararlar alıyorlar ki. Sosyal medyada böyle bir karar alınırsa, Siber Suçlar, savcılığa bunu bildirerek işlem yapabilir. Şimdi bu işi uzatıyorlar. Burdan, oraya, oradan buraya götüreceksiniz. Öyle çelişkili kararlar veriyorlar ki.

"AYM BAŞKANI'NA HER YERDE SÖYLEDİM"
Bu çelişkileri bir vesile ile ortaya koyuyorlar. Ben lafı ağzında tutan bir insan değilim. AYM Başkanı'na her yerde söyledim bunları. Hukuk nasihati alıyoruz kendilerinden... Biz bunu söylemezsek, sahada mücadele ediyoruz.

GÖÇLE MÜCADELEYİ ZORA SOKTULAR
Göç mücadelemizde de bizi sıkıntıya soktular. Egemen bir devletiz. Biz deport etme hakkına sahibiz. Bu yetkiyi elimizden aldılar. Kanunu değiştirmek zorunda kaldık. Kanunu istedikleri seviyeye getirmek zorunda kaldık. Yabancı savaşçı ülkesine göndereceğiz, gönderemezsin diyor. Her birine ayrı karar alacağız diyor. Onların dediği gibi yapıyoruz. Geri gönderme merkezinde 10 bin mi olur, 15 bin mi olur... Uğraşıyoruz. Olayın bir başka boyutu.

kalan karakter 1000

yaşar yaşar

aym nin yaptığı hukuk garabeti ama hangi hukuk tamamen ithal edilerek bir araya getirilen hukuk bu hukuk bazen yırtılıyor değişik iplerle dikilmeye çalışılıyor ama yine yırtılıyor neden çünkü bünyeye uymuyor dar geliyor ve patlıyor onun için ülkemizin korunmasında ve terörle mücadelede en büyük.engel gibi duruyor. gerekçeleri nedir diye baktığımız zaman insan hakları basın özgürlüğü gibi sözcükler insanların ülkelerinden kaçarak gitmeye çalıştıkları özgürlüklerülkesi abdye ve ingve batıya bakalım abd nin gizli belgelerini açkklayan adama idam verdiler kaçaçak delik arıyor ing aynı olayda basını susturdu almanya sabah gazetesi ve akit gazetesini iç işlerine karışıyor diye yasakladı bizde vatan hainleri her türlü medyadan ülkeye saldıracak ama insan hakları diye ceza almayacak kim diyor aihm bizse uyuyoruz o zaman aihm sözleşmesinden çekilelim kendimize özgün adalet sağlayan bir düzenleme yapalım o zaman aym gerek kalmaz ve devlet hainlerle mücadelede zaafa uğramaz diye düşünüyorum.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 27.03.2020 11:06
noname noname

kaldırın anayasa mahkemesini adalet bakanlıgına baglı başka bir müdürlük oluşturun zor mu yanii reis halleder bu işi

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 26.03.2020 14:00

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.