Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 25.03.2020 15:10
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 25.03.2020 15:10
ABONE OL

kimdir? ? Prenses Charles Diana hikayesi nedir?

kimdir? ? Prens Charles’ın koronavirüs testinin pozitif çıktığı açıklandı. Açıklamanın ardından Prenses Charles kimdir sorusu gündeme oturdu. Prenses Charles Diana hikayesi nedir? İngiliz Kraliyeti taht sıralamasında 1. sırada bulunan Prens Charles, Galler Prensi ve İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in oğludur. Charles’ın, Prenses Diana ile olan evliliği olay olmuş ve Diana’nın ölümü tüm dünyayı etkilemişti.

Prens Charles kimdir? Prens Charles kaç yaşında?

Prens Charles kimdir? Prens Charles kaç yaşında? Koronavirüs son olarak İngiliz kraliyet ailesine sıçradı. Prens Charles'ın koronavirüse yakalandığı açıklandı. Bu açıklamanın ardından Prens Charles kimdir sorusu arama motorlarında sorgulanmaya başlandı. İngiliz Kraliyeti taht sıralamasında 1. sırada bulunmaktadır. İngiltere'de genç Prens Charles'ın aşk hayatı basının gündemini en çok meşgul eden konulardan biriydi.

PRENS CHARLES KİMDİR?

Prens Charles, 14 Kasım 1948 tarihinde Buckingham Sarayı, Londra, İngiltere'de doğmuştur. Tam ismi Charles Philip Arthur George Mountbatten'dir. Annesi İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth, babası Philip Mountbatten'dir. Prens Charles, ilk olarak Londra'nın batısında ki Hill House Okuluna gitti. 1966 yılında Avustralya'nın Victoria eyaletinde, Geelong Grammar School Timbertop kampüsünde iki dönem geçirdi. 1967 yılında Cambridge Üniversitesi'nde antropoloji, arkeoloji ve tarih okumaya başladı. İki yıl sonra ise bir dönem için Galler tarihi ve dil eğitimi için Aberystwyth'de Wales University College'a gitti. 1970 yılında Cambridge'dan mezun oldu.

Prens Charles, 1976 yılında Prens Vakfını kurdu. 1981 yılında Amerika Birleşik Devletleri'ne seyahat etti. Prens Charles, Kraliyet geleneği izleyerek, donanma ve hava kuvvetlerinde görev yaptı.

İngiltere'de genç Prens Charles'ın aşk hayatı basının gündemini en çok meşgul eden konulardan biriydi. Kraliyet ailesi, adı birçok aristokratik kadınla anılan prensin evlenmesini istiyordu. Geleneklere göre Protestan olması ve Church of England'ın üyesi olması gereken gelinin soylu bir ailenin mensubu olması da tercih sebebiydi. Tüm bu özellikleri taşıyan Lady Diana ve Prens Charles'in evliliğine Spencer'lar ve Kraliyet Ailesi de sıcak bakıyordu. Çünkü bu evlilik İngiliz hanedanının gelecek planları ve milenyumun eşiğinde ciddi bir kimlik krizine düşen İngiliz halkının nostaljik düşleri için umuttu.

Sonunda 29 Temmuz 1981'de tüm dünya televizyondan da naklen verilen St Paul's Cathedral'inde gerçekleştirilen evlilik töreni için ekranları karşısına geçti. Yaklaşık bir milyar kişinin izlediği törende, henüz 20 yaşındaki gencecik Diana'nın utangaç davrandığı gözlerden kaçmadı. Dünya liderlerinin de davetli olduğu törende Diana, Canterbury Başpiskoposu'nun onayıyla Galler Prensesi oldu, gelecekteyse Birleşik Krallık tahtının kraliçesi olacaktı.

29 Temmuz 1981 tarihinde Diana Spencer ile evlendi. 9 Aralık 1992 tarihinde ayrıldılar 28 Ağustos 1996 tarihinde resmen boşandılar. Boşandıktan sonra ve Dodi Al-Fayed'le tanıştıktan sonra Diana Spencer, 31 Ağustos 1997 tarihinde bir paparazzinin fotoğraflarını çekmek istemesi sonucu gerçekleşen kazada hayatını kaybetti.

Prens Charles, 9 Nisan 2005 tarihinde uzun yıllardır tanıdığı ve aşık olduğu Camilla Parker Bowles ile evlendi. Camilla Parker Bowles, Prens Charles ile ilk olarak 1970'te bir polo karşılaşmasında tanıştı ve arkadaşlık kurdu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.