Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 17.03.2020 23:45
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 18.03.2020 00:03
ABONE OL

Bakan Soylu açıkladı: 'dan gelen iki yolcu karantinaya alındı

Son dakika haberine göre 'ten gelen otobüsten polisler tarafından indirilen kişi hakkında Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Soylu,"Burada ihmal kabul edilemez, kimseye ayrıcalık tanınamaz. Konu tarafımızca araştırılıp, sorumlular tespit edilip gereği yerine getirilecektir." dedi.

İki yolcu karantinaya alındı

, sosyal medya üzerinde kısa sürede yayılan görüntülerle ilgili açıklama yaptı. Avrupa'dan gelen ve karantina altına alınacak 3 binden fazla gurbetçi saatler önce inmeye başladı. Getirilen gurbetçiler otobüslerle ve 'deki yurtlara yerleştirilecek ve 14 günlük karantina süresi başlayacak.

GÖRÜNTÜLER HIZLA YAYILDI
'ten gelen bir yolcu, durdurulan otobüsten polisler tarafından indiriliyor ve bir araca bindiriliyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 'dan gelen iki yolcuya ilişkin, "Yanlış yapılan bu biniş işlemiyle ilgili gereği yapılıyor. Yolcular karantinaya alınıyor. 14 gün sonra Kıbrıs'a göndereceğiz." ifadesini kullandı.

Soylu, Twitter'dan, "Fransa'dan gelen iki yolcu Kıbrıs aktarmalı olarak uçağa bindirilmiş ancak son gelen yolcularla ilgili böyle bir transit uygulamamız yok. Yanlış yapılan bu biniş işlemiyle ilgili gereği yapılıyor. Yolcular karantinaya alınıyor. 14 gün sonra Kıbrıs'a göndereceğiz. Burada ihmal kabul edilemez. Kimseye ayrıcalık tanınamaz. Tarafımızca araştırılıp, sorumlular tespit edilip gereği yerine getirilecektir. Vatandaşlarımız müsterih olsunlar." açıklamasını yaptı.
14 GÜN SONRA KIBRIS'A GÖNDERİLECEKLER
Soylu daha sonra Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Karantinaya götürülen yolcuları taşıyan otobüsten inen bir yolcu ve yine onun gibi Kıbrıs aktarması olan ikinci yolcu KARANTİNAYA ALINDI... 14 gün karantina altında kaldıktan sonra Kıbrıs'a gönderilecekler." dedi.