Bugünkü
Takvim

Son dakika: Koronavirüs nedeniyle sınırını kapattı!

Son dakika haberleri... 'da koronavirüs nedeniyle ölü sayısının 8'e yükselmesinin ardından 'den flaş bir karar geldi. Türkiye, 'daki Kapıköy 'nı kapattı. Kararı İçişleri Bakanlığı duyurdu. Iğdır Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada ise, "İran'da görülen korona virüsü vakalarına karşı ilimiz sınır ili olması sebebiyle her türlü emniyet ve sağlık tedbirleri ilk andan itibaren alınmıştır. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Resmi makamlar tarafından yapılan açıklamalar dışındaki haber ve yorumlara lütfen itibar etmeyiniz" denildi.

  • Güncel
  • 23.02.2020 15:50
  •  - 
  • Son Güncelleme: 23.02.2020 16:04
ABONE OL
Türkiye Koronavirüs nedeniyle İran sınırını kapattı!

'ye komşu olan 'da son bir haftada hem vaka hem de ölümler anlamında görülen korona virüs nedeniyle 8 kişinin hayatını kaybetmesi üzerine Nahcı Dilucu nın kapatıldığı belirtildi. Buna göre sınırda teyakkuz haline de geçildi. Komşumuza sıçrayan Koronavirüs nedeniyle Sağlık Bakanlığı tedbirlerin alındığını ve gerekli tüm işlemlerin de yapılacağını belirtmişti. Bu tedbirler kapsamında Nahcıvan Dilucu sınır kapısı artık giriş çıkışlara kapalı. İşte alınan son dakika kararıyla kapatılan sınır kapısı ve son duruma ilişkin ayrıntılar;

KAYMAKAMLIK TEYAKKUZ HALİNDE
Aralık ilçesi Kaymakamı Mustafa Görmüş'ün olay yerinde inceleme yaptığı ve ekiplerin teyakkuz halinde olduğu bilgisine ulaşıldı.

VALİLİKTEN SON DAKİKA AÇIKLAMASI
Iğdır Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada ise, "İran'da görülen korona virüsü vakalarına karşı ilimiz sınır ili olması sebebiyle her türlü emniyet ve sağlık tedbirleri ilk andan itibaren alınmıştır. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Resmi makamlar tarafından yapılan açıklamalar dışındaki haber ve yorumlara lütfen itibar etmeyiniz" denildi.

NE OLMUŞTU?
İran'da geçtiğimiz hafta itibarıyla bazı şüpheli vakaların görüldüğü üzerine çalışmalar hız kazanmıştı. Bu bağlamda bugün İran Sağlık Bakanlığı Halkla İlişkiler Merkezi Başkanı Kiyanuş Cihanpur, devlet televizyonuna yaptığı açıklamada, 15 kişide daha Covid-19 (koronavirüs) tespit edildiğini, böylelikle kesin vaka sayısının 43'e yükseldiğini, hastalık nedeniyle ölen kişi sayısının 8'e çıktığını ifade etmişti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.