Bugünkü
Takvim

Cumhurbaşkanlığı'ndan flaş açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, 'de yaşanan gelişmelerle ve yeni darbe söylemleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kalın, "'nin Suriye'nin toprağında gözü yoktur." dedi.

  • Güncel
  • 19.02.2020 09:58
  •  - 
  • Son Güncelleme: 19.02.2020 10:18
ABONE OL
Cumhurbaşkanlığı'ndan flaş Suriye açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın yaptığı açıklamada, "Türkiye'nin Suriye'nin toprağında gözü yoktur. Askerimiz orada Soçi Mutabakatı çerçevesinde bulunmaktadır. Amacı sivilleri korumak ve siyasi süreci ilerletmektir. Askeri gözlem noktalarımız yerlerinde kalmaya ve görevlerini ifa etmeye devam edecektir" dedi.

YENİ DARBE SÖYLEMLERİNE CEVAP
Kalın, "15 Temmuz darbe girişimini canıyla ve kanıyla püskürten bu millet, darbelere asla geçit vermeyecektir. Darbe söylemleri bu ülkenin dikkatini ve enerjisini dağıtmayı, hedeflerinden uzaklaştırmayı amaçlamaktadır. Her an teyakkuz halindeyiz ama darbe heveslilerine prim vermeyiz" ifadelerini kullandı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.