Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 17.02.2020 Gazete
ABONE OL

Teleferikten düşen çocuğu kurtaran , ’da kahraman ilan edildi

Giant Slalom' yarışmasına katılmak üzere ’nın Krvavec şehrine giden , birlikte bindikleri teleferikten düşmek üzere olan 12 yaşındaki Slovenyalı çocuğu son anda kurtardı. Kara’ya bu davranışından dolayı kahramanlık madalyası verildi.

Milli duruş
Slovenya'da bir çocuğu teleferikten düşmekten kurtarıp 15 dakika havada tuttuğu için teşekkür madalyasıyla ödüllendirilen Alp Disiplini Milli Takımı sporcusu , Türk insanının kahramanlığını göstermenin mutluluğunu yaşadığını söyledi. Kahraman Milli kayakçı Sıla Kara: "Ay-yıldızlı bayrağımızdan ve ülkemizden merhameti gördük, böyle yetiştirildik. Herhangi bir ayrım gözetmeden Türk halkının ne kadar fedakar ve insan sevgisiyle dolu olduğunu göstermiş olduk" dedi.Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun kendisini aradığını kaydeden Kara, "Sayın Bakanımız yapmış olduğum bu hareket dolayısıyla bana çok teşekkür etti" diye konuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.