Bugünkü
Takvim

Fenomen Twitter kullanıcısı '' dolandırıcı çıktı! hesapları destek vermiş

Son dakika haberi... Twitter'da "" olarak tanınan ve yaptığı sahte içerikleri ifşa etmesiyle bilinen fenomeninin dolandırıcı olduğu ortaya çıktı. Ruling (@atavrattrol) dışında, ve adlı twitter hesaplarını da yönettiği görülen Twitter kullanıcısının yardım ve bağış adı altında birçok kişiyi dolandırdığı belirlendi. Dolandırıcı hesabın Atatürkçülüğü suçuna alet etmesi ve 'cüler tarafından desteklenmesi de dikkatlerden kaçmadı.

  • Güncel
  • 14.02.2020 15:09
  •  - 
  • Son Güncelleme: 14.02.2020 15:59
ABONE OL
Fenomen ifşacı 'Ruling' dolandırıcı mı?

platformu Twitter'da '' adı ve @atavrattrol hesabı ile bilinen kullanıcının ve hesaplarını da yöneten kişi olduğu ortaya çıktı. İddiaya göre sahte içerikleri ortaya çıkarması ile tanınan Ruling, kendisine ait diğer hesaplarla yardım ve bağış adı altında dolandırıcılık yapıyordu.

KURTULMAK İÇİN SİNSİ TAKTİK
Ve yine sosyal medyadaki iddialara göre Ruling adlı hesap, dolandırıcılık suçlamasından kurtulmak için kendine ait hesapları ifşa etmeye başladı.AYNI TELEFONA KAYITLI ÇIKTI!
Ancak mail adresinden ulaşılan vois bilgileri @atavrattrol.com hesabının Salih Çamurdan adına kayıtlı olduğunu gösteriyordu. Yine attığı doğrulama şifrelerinin de aynı telefona gitmesi dikkat çekiyordu.ATATÜRKÇÜLÜĞÜ KULLANDILAR
Dolandırıcı hesapların Atatürkçü paylaşımlarla güven kazanıp "öğrencilere yardım" adı altında para toplayarak insanları dolandırdığı görüldü.DERNEK BİLE KURMUŞ!
Fake hesapla dolandırıcılığa başlayan hesap, para akışını görünce zamanla işi büyütmüş ve "Beyaz Zambaklar" adlı bir "dernek" kurmuş. Fakat İçişleri Bakanlığı'nda iddia edilen derneğin kaydı yok.TÜRKİYE ALEYHİNE HABERLERİYLE BİLİNEN OĞHAN REKLAMINI YAPTI
Türkiye aleyhinde algı operasyonları yapılmasında aktif rol alan gazetecilerden Yavuz Oğhan'ın ismi de dolandırıcılık skandalına karıştı. Oğhan'ın dolandırıcı derneği yayınına alıp reklamını yaptığı, öğrencilere destek adı altında yapılan vurguna destek çıktığı ve dolandırıcıları tebrik ettiği görüldü.

FETÖ HESAPLARI DESTEK OLDU!
Yapılan vurguna sosyal medyada 'cü propaganda yaptıkları görülen FETÖ hesaplarının da destek olması dikkatlerden kaçmadı. "@kacsaatolduson" adlı FETÖ'cü hesap, dolandırıcı hesaba verdiği destekle güven kazanmasına yardımcı olmuş.

İşte sosyal medyadaki dolandırıcılık bombası ile ilgili yapılan bazı paylaşımlar:

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.