Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 16.01.2020 16:36
  • Son Güncelleme: 16.01.2020 19:40

Son dakika: 'i kaçırmaya çalışmakla suçlanan 3 şüpheli gözaltına alındı

Son dakika haberi... Fetullahçı Terör Örgütü'nün () darbe girişimine ilişkin yargılandığı davanın istinaf aşamasında beraatine ve tahliyesine karar verilen ancak itiraz üzerine hakkında tekrar tutuklama kararı çıkarılan eski korgeneral 'i kaçırmaya çalışmakla suçlanan biri avukat 3 şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınan isimler farklı illere tayin edildi.

Emniyet kaynaklarından edinilen bilgiye göre, polisin çalışmaları sonucunda eski Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) Eğitim ve Doktrin Komutanlığı (EDOK) Muhabere ve Muharebe Eğitim Destek Komutanı İyidil'in dün Angora Evleri'nde kaldığı evden, 'ndeki başka bir eve gittiği tespit edildi.Angora Evleri/Ankara

Ekipler, hakkında yakalama kararı çıkarılan İyidil'i kaçırmaya çalışmakla suçlanan yeğeni B.Ö. ve eşi E.Ö. ile avukatı A.K'yı gözaltına aldı.Ankara Çiğdem Mahallesi

Şüphelilerden B.Ö'nün, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir'in oğlu olduğu öğrenildi. İyidil'in yakalandığı evin de Özdemir'in bir yakınına ait olduğu bildirildi.

İyidil, 'nün darbe girişiminin ardından yargılandığı davada "ağırlaştırılmış müebbet hapse" mahkum edilmiş, istinaf başvurusunu değerlendiren 20'nci Ceza Dairesi, 14 Ocak'ta İyidil'in beraatine ve tahliyesine karar vermişti.

Tahliye kararına Ankara Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcılığınca yapılan itiraz, Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 21'inci Ceza Dairesince incelenmiş, isnat edilen suç ve kaçma şüphesi gözetilerek İyidil hakkında dün tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılmıştı. Karar üzerine İyidil, bu sabah gözaltına alınmış, daha sonra tutuklanmıştı.

İŞTE TAYİN EDİLDİKLERİ YERLER
HSK tarafından "görevlerinin gereklerine aykırı hareket ettikleri" gerekçesiyle haklarında inceleme başlatılan Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 20. Ceza Dairesi Başkanı Hulusi Gül'ün Çorum'a, Daire üyeleri Hakan Tural'ın Eskişehir'e, İsa Karakoç ve Alaadtin Akdere'nin Konya'ya tayin edildiği öğrenildi.

kalan karakter 1000

noname noname

bu nasıl iş adam neyi gözeteek beraat verdi... bu dairedikiler şüpeli artık...... ya yerlerse yaptılar

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 16.01.2020 22:54
TC TC

BU ŞAHSI SALIVERİLMESİNDE ROL OYNAYAN HAKİM VE SAVCILARI ZAMAN GEÇİRMEDEN GÖREVDEN UZAKLAŞTIRIP İDARİ SORUŞTURMA TAMAMLANA KADAR HAPSEDİLMELERİ LAZIM ÇÜNKÜ ONLARDA KAÇABİLİR,

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır0
cevapla 16.01.2020 17:51

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.