Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 03.12.2019 10:06
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 03.12.2019 10:17
ABONE OL

İşte Kılıçdaroğlu'nun gizemli başdanışmanı Rasim Börücek! ABD'deki adresinin sırrı ne?

Şu sıralarda herkes CHP'de İnce'ye yönelik Sözcü Operasyonunu konuşuyor. Kimileri bunun bir "çete" işi olduğunu söylerken, kimileri operasyonun arkasında Kılıçdaroğlu var diyor. Peki Kılıçdaroğlu'nun kritik kararları almasındaki etken isimler kimler? "CHP Genel Merkezi'nin 14. katındaki gizemli başdanışman Rasim Börücek" kim ve ABD merkezli adresin sırrı ne? Sabah Gazetesi yazarı , Kılıçddaroğlu'nun gizemli danışmanı ve akıl hocası Rasim Börücek'e dair çarpıcı detayları yazdı.

İşte Kılıçdaroğlu'nun gizemli danışmanı!
İşte Mahmut Övür'ün CHP içindeki danışman gizemini kaleme aldığı köşe yazısı:

CHP'de kongre süreci yaşanırken, siyasetin nasıl şekilleneceği hesapları da yapılıyor. En çok merak edilen de Ekrem İmamoğlu'nun Türkiye genelinde ilgi görüp görmediği.
Bu konuda CHP kulislerinde ilginç şeyler konuşuluyor. Geçmişte olmasa da son yıllarda CHP'liler de sık sık toplumun nabzını tutan anketler yaptırıyor. O anketlerdeki ilginç sorulardan biri de "En beğendiğiniz lider kim?" sorusu. Genelde ilk sırada yine Başkan Erdoğan var. İkinci sırada ise aradaki fark büyük olsa da Ekrem İmamoğlu geliyor. Boşuna "o makamın sahibi var" denmiyor. Peki, Kılıçdaroğlu'nun durumu ne? O açık ara çok gerilerde.KILIÇDAROĞLU'NA SANSÜRLEYEREK İLETİYORLAR!
Bu konuda kaynağımı açıklamayacağım (?) ama bana gelen kulis bilgisi çok daha ilginç. Denilen şu; CHP'li yetkililer yaptırdıkları bu anket sonuçlarını Kılıçdaroğlu'na sansürleyerek iletiyor. Bu doğruysa araya kara kedi girmiş demektir. Sonunun nereye varacağını kestirmek zor değil.
Kılıçdaroğlu'nun ABD'de oturan danışmanı kim? Şu sıralarda CHP'de İnce'ye yönelik Sözcü Operasyonu nedeniyle herkes korku içinde...

CHP'Yİ YÖNETEN "ÇETE"
O korkunun arkasında "çete" olduğunu söyleyenler de var, "Her şeyi Kılıçdaroğlu yapıyor" diyenler de... İkinci tez daha güçlü görünüyor çünkü bu konuda hem Kılıçdaroğlu daha deneyimli hem de bu tür işleri yürütecek gizemli danışmanlara sahip. O isimlerin başında da siyasi danışmanlarından Rasim Bölücek geliyor. Bölücek'in, Kılıçdaroğlu'nun kritik kararları almasında etkili isimlerden biri olduğu medyada çok yazıldı. Onların özetini, "İttihat Terakki ve Tek Parti Dönemi" uzmanı olduğunu söyleyen CHP'li Doç. Dr. Oktay Gökdemir'den dinleyelim:

"Hepimiz (CHP) Genel Merkezi 13 kat biliyorduk. Efendim bu bizim genel merkez 14 katmış... Kimse bilmiyor! 12. kat biliyorsunuz Genel Başkan katı. Oraya özel kartla çıkabilirsiniz. 13. katta beyefendi oturuyor. Ama bir de 14. kat var... CHP'li vekiller bile bilmiyor. Şimdi sıkı durun. Burada Genel Başkanı'nın başdanışmanı ve siyasi söylem danışmanı, Genel Başkanın bütün polemiklerini, konuşma metinlerini yazan bir arkadaş oturuyor. Gizemli, müphem. Aynı zamanda etkili, yetkili de. İlgimi çekti. Kim bu hiçbirimizin bilmediği CHP'li diyerek araştırmaya koyuldum. Meğer 5 yıldan beri iştigal ediyormuş kendileri. Adı "Gökdemir, Bölücek'in marifetleri arasında şunları da sayıyor:
"Ekmek için Ekmeleddin"in mucidi. 5 Haziran seçimlerinden sonra CHP'nin 'ye "Gel sen başbakan ol biz destekleyelim" teklifi ve daha ilginci genel başkanının bir zamanlar ağzından düşürmediği 15 Temmuz için "kontrollü darbe" mottosu da bu arkadaşımıza aitmiş."
Gördüğünüz gibi CHP'liler bile gizemli buluyor. İşte bu gizemli siyasi başdanışman Bölücek, yerel seçimlerden sonra Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı tarafından yeni bir göreve daha atandı. Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin "konut, altyapı, üstyapı, yol ve köprü inşaatlarını" üstlenen şirketi Metropol İmar A.Ş'nin yönetim kurulu üyesi oldu.

ABD'DEKİ GİZEMLİ ADRES!
Aralarında 'in de olduğu yönetim kurulu üyelerinin atanmaları da doğal olarak Ticaret Sicil Gazetesi'nde ikametgah adresleriyle birlikte yayınlandı. O adreslerden biri CHP kulislerinde çok konuşulunca merak edip sordum, "Bu adresin nesi var ki bu kadar konuşuluyor?"
Ticaret Sicil Gazetesi'nden aynen aktarıyorum: "...64 kimlik No'lu 60 W, 66TH STR. Apt: 35B (...) NewYork Amerika Birleşik Devletleri adresinde ikamet eden Rasim Bölücek, 2022 tarihine kadar yönetim kurulu üyesi olarak seçilmiştir"

Adreste de bir gizem var. Ankara'da CHP Genel Merkezi'nin 14'üncü katında danışmanlık ve Metropol A.Ş'de yöneticilik yapan biri acaba neden ABD'deki ikamet adresini verir? CHP'liler gibi ben de çözemedim.