Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 22.11.2019 17:18
  • Son Güncelleme: 22.11.2019 17:31

Son dakika: Bakan Soylu'dan HDP'li başkan 'ın görevden uzaklaştırılmasıyla ilgili flaş açıklama

HDP'li Başkanı 'ın görevden uzaklaştırılmasıyla ilgili konuşan , "'ın Saray ilçesinde görevden alınacağını bildiği için, naylon faturalar tertip edilip paraların terör örgütüne aktarıldığını daha yeni yakaladık." dedi.

Görevden uzaklaştırılan HDP'li başkanla ilgili flaş açıklama

'ın Saray İlçesi HDP'li Belediye başkanı 'ın da aralarında bulunduğu 15 kişi gözaltına alınmıştı. Bakan Süleyman Soylu konuyla ilgili önemli bir açıklama yaptı.

NAYLON FATURALARLA PKK'YA PARA AKTARMIŞLAR
HDP'li belediyelerin Teröre yardımı naylon faturaların gölgesine yaptığını belirten Soylu "HDP'li Saray Belediye Başkanı Caziye Duman'ın görevden uzaklaştırılması konusunda Van'ın Saray ilçesinde görevden alınacağını bildiği için, naylon faturalar tertip edilip paraların terör örgütüne aktarıldığını daha yeni yakaladık" dedi.

HIRSIZLIKLAR DÜŞTÜ
Bakan Soylu hırsızlık suçuyla ilgili de son verileri paylaştı. Soylu "Türkiye genelinde son 2 yılda evden hırsızlıklar yüzde 45'in üzerinde bir azalma sergiledi. Trafikteki ölümlerde geçen yılla bu yılın karşılaştırmasında sadece 10 ayda olay yerindeki ölümlerde yüzde 28,5 daha az insan kaybettik. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir rakama ulaşmak mümkün değildir" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.