Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 16.11.2019 21:12
  • Son Güncelleme: 16.11.2019 21:36

Anıtkabir’de slogan atan gençlere küfür eden iş insanı tekrar gözaltına alındı

'de, Anıtkabir'de '' sloganı atan gençlere, dan yayınladığı videoda küfür eden iş insanı Mehmet A., tekrar gözaltına alındı.


'de, Anıtkabir'de '' sloganı atan gençlere, dan yayınladığı videoda küfür eden iş insanı Mehmet A., tekrar gözaltına alındı.Kocaeli Başsavcılığından yapılan açıklamada,"Cumhuriyet Başsavlığımız tarafından 15/11/2019 tarihinde facebook sosyal medya hesabından yayınladığı video nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan şüpheli Mehmet Avcı' nın eyleminin TCK 216/2 maddesi kapsamında kaldığı değerlendirilmekle birlikte şüpheli ifadesinin ardından tutuklama talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edilmiş olup, atılı suç açısından ceza miktarı itibariyle tutuklama yasağı olduğundan haftada 7 gün imza ve yurt dışı yasağı adli kontrol tedbiri uygulanmasına karar verilmiştir. Şüphelinin salıverildikten sonra benzer mahiyette bir bütün halinde TCK 216/1 Halkı Kin ve Düşmanlığa Alenen Tahrik Suçunu oluşturur mahiyette yeni videolar yayınlaması ve eylemine devam etmesi nedeniyle Cumhuriyet Başsavcılığımızca 16/11/2019 tarihi itibariyle gözaltına alınmasına karar verilmiş ve şüpheli gözaltına alınmıştır." ifadelerine yer verildi.

kalan karakter 1000

Mert Mert

Çürüsün içeride salmayın yabani hayvan o

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 17.11.2019 11:33
Uğur Uğur

Niye iş insanı yazıyorsunuz? İt demeniz lazım

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 17.11.2019 00:34

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.