Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 09.11.2019 12:33
  • Son Güncelleme: 09.11.2019 12:33

Genel af ve nafaka ne oldu? 2019 ? 9 Kasım af ve

Af yasası ve nafaka yasası konusunda son gelişmeler yakından takip ediliyor. MHP'nin gündeme getirdiği af yasasını bekleyen vatandaşlar yasanın ne zaman çıkacağını araştırıyor. Öte yandan süresiz nafakaya son verecek maddenin ikinci yargı paketinde yer alacağı bildirildi. Peki, genel af ve nafaka yasasında son durum nedir? ?

Af ve nafaka yasası ne zaman çıkacak? MHP'nin gündeme getirdiği Şartlı Ceza İndirimi' yasasının çıkış tarihi kader mahkumları ve aileleri tarafından merakla bekleniyor. Öte yandan nafaka yasasında da araştırmalar sürüyor. Başkan Erdoğan'ın nafaka ile ilgili tartışmaları sona erdirmeye yönelik düzenlemenin ikinci pakette yer aldığını açıklamasının ardından nafaka yasasına dair detaylar ortaya çıktı. Peki, genel af ve nafaka yasasında son durum nedir? Af ve nafaka yasası ne zaman yürürlüğe girecek? İkinci yargı paketi ne zaman çıkacak? İşte son gelişmeler...

İKİNCİ YARGI PAKETİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

39 maddelik ilk yargı paketi geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Şimdi gözler ikinci yargı paketine çevrildi. 30 maddeden oluşan ikinci yargı paketi TBMM Başkanlığı'na sunulacak. İkinci yargı paketinin 2019 Kasım ayı içerisinde Meclis'e geleceği kulislerde konuşuluyor.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, ikinci pakete ilişkin takvimin belli olup olmadığının sorulması üzerine, tarihin Meclisin gündemi ve yoğunluğuna bağlı olarak netleşeceğini kaydetti.

Af yasası ve nafaka yasası ile ilgili son gelişmeler için bir sonraki sayfaya geçiniz...

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.