Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 23.10.2019 08:52
  • Son Güncelleme: 23.10.2019 08:55

Af yasası son dakika ne oldu? 23 Ekim ikinci yargı paketi Meclis'te! Genel af ceza indirimi yasası çıktı mı?

Af yasası heyecanla bekleniyor. Başkan Recep Tayyip Erdoğan ikinci yargı paketinin hazırlandığı açıklamıştı. İlk paketin yasalaşmasının ardından ikinci yargı paketinin detayları açıklandı. TBMM, kanun teklifleri ile komisyondan gelen diğer işleri görüşmek üzere bugün toplanacak. Peki, ikinci yargı paketi ne zaman açıklanacak? genel af yasası ve ceza indirimi çıktı mı?

Af yasası ne zaman açıklanacak?

Af yasası son dakika... Milyonlarca vatandaş ikinci yargı paketi konusunda araştırmalarını sürdürüyor. İlk yargı paketinin yasalaşmasının ardından ikinci yargı paketi konusunda detaylar belli olmuştu. Af ve ceza indirimi olarak bilinen infaz yasasının yer aldığı ikinci yargı paketinin ne zaman Meclis'e geleceği araştırılıyor. Bilindiği üzere, birinci yargı paketi ile ceazevlerinde bulunan 280 bin tutukludan 38 bin kişinin tahliye edileceği bildirilmişti. TBMM, kanun teklifleri ile komisyonlardan gelen diğer işleri sırasıyla görüşmek için bugün toplanacak. Peki, ikinci yargı paketi ne zaman açıklanacak? genel af yasası ve ceza indirimi çıktı mı? İşte 23 Ekim af ile ilgili son gelişmeler...

İKİNCİ YARGI PAKETİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

TBMM, kanun teklifleri ile komisyonlardan gelen diğer işleri sırasıyla görüşmek için 23 Ekim 2019 Çarşamba günü saat 14.00'te toplanacak. MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, af teklifinin ikinci infaz paketiyle birlikte ekim ayının sonunda aralık ayının başında Meclis'e geleceğini söylemişti.

Af teklifinin bugün Meclis'e gelmesi bekleniyor. Konu ile ilgili gelişmeler yaşandıkça takvim.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

Akçay, "O konuda biliyorsunuz, AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı'nın da açıklamaları var. Aralık ayından önce çıkacağına ümit ediyoruz. İç tüzük değişikliklerinin yapılmasını gerektiğini biz söyledik."

İkinci yargı paketi ile ilgili gelişmeler için bir sonraki sayfayı ziyaret ediniz...

kalan karakter 1000

Haci semiz Haci semiz

Esimle 7 sene once tartistigimiz olayda istemeden esimin burnu kirildi esim sinirle davaci oldu 1haft snra skayetini geri aldi ama kamu bana 7 sene sonra 2.5 yil hapis verdi olaydan sonra 3. Cocugumuz oldu daha 6 aylik bakacak kimsemiz yok ne yapmaliyim yardimci olacak varmi 4. Ayin 22 sine kadar izin aldim yatmamak icin esimde bende pismaniz ama kamu birakmadi hic dogru olmayan bi karar kurbaniyiz

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır27
cevapla 23.10.2019 20:29

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.