Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 23.10.2019 07:36
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 23.10.2019 07:38
ABONE OL

Trump'ın 'de 200 asker bma kararı almasının perde arkası ortaya çıktı!

Başkanı , ’nin Fırat’ın doğusunda başlattığı Barış Pınarı Harekatı kapsamında bölgeden tüm askerini çekecekken bir anda 200 askerinin kalması yönünde bir karar aldı. Trump’ın bu karar için Güney Carolina Senatörü Cumhuriyetçi Lindsey Graham ve emekli bir Orgeneral tarafından harita gösterilerek ikna edildiği ileri sürüldü.

Trump'ın o kararının perde arkası ortaya çıktı!

Amerikan NBC News televizyonu, Trump'ın 'den tamamen çekilmesi kararından kısmen vazgeçmesinin perde arkasını yazdı.

Trump'ın Suriye'den ülke askerlerini çekme kararının ardından Senatör Graham ile 'a giden emekli Orgeneral ve 'te analist Jack Keane'nin, Başkanına haritasını gösterdiği iddia edildi.

İRAN İLE RUSYA FAKTÖRÜ
Emekli Orgeneral ve Graham'ın, Trump'a, Suriye'deki önemli petrol yataklarının ABD ile /'nın kontrolünde olduğunu ve buradan tamamen çıkmanın bu yatakların ile Rusya'nın eline geçmesiyle sonuçlanacağını anlattığı belirtildi.

İkilinin aynı zamanda, ABD'nin ayrılması ile İran'ın bölgeyi havadan ve karadan kontrol altına almak için hazırlık yaptığını ifade ettikleri kaydedildi.

Ayrıca Keane ve Graham'ın, Trump'ın, Cumhurbaşkanı ile yaptığı telefon görüşmesinde de yer aldığı ileri sürüldü.

4. KEZ OLDU
Trump'ın ikili ile haritalı toplantısı sonrasında ABD'nin Suriye'deki petrol yataklarının kontrolünü sağlaması için bölgede asker bmaya karar verdiği belirtildi.

İsminin açıklanmaması şartıyla NBC televizyonuna konuşan ABD'li yetkililer, Trump'ın daha önce de Irak, ve Kore Yarımadası'ndan asker çekme konusundaki ısrarından bazı yetkililerin haritalı anlatımlarıyla vazgeçtiğini iddia etti.