Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 21.10.2019 19:45
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 21.10.2019 19:50
ABONE OL

’nün 'Sınav Komisyonu’na 19 tutuklama...

'da işgal ülkeyi işgal girişimine kalkışan 'ye yönelik operasyonlar hız kesmeden sürüyor. FETÖ’nün askeri okul mülakatlarında ‘’ kullanarak, ’ya sızmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 20 şüpheliden 19’u tutuklandı. Bir şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest kaldı.

FETÖ’nün 'Sınav Komisyonu’na operasyon! Tutuklandılar...

'da işgal ülkeyi işgal girişimine kalkışan Fetullahçı Terör Örgütüne yönelik operasyonlar hız kesmeden devam ediyor.

'nün askeri okul mülakatlarında '' kullanarak, 'ya sızmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 20 şüpheliden 19'u tutuklandı. Bir şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest kaldı.

'KOD SİSTEMATİĞİ' TESPİT EDİLMİŞTİ
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı; FETÖ'nün, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne sızmak için askeri okul mülakatlarında verilen aday numaralarının 2. ve 3. hanelerindeki rakamların toplamının 9, 10, 11 ve 12 olan şahısların terör örgütü mensubu oldukları ve bu şekilde yüksek puan aldıkları tespit etmişti. Başsavcılık, itirafçı bir askerin ifadesinin ardından Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi Başkanlığınca Kriptoloji uzmanlarına bilirkişi raporu hazırlattı.

Söz konusu raporda, aday numaralarının 2. ve 3. basamaklarındaki rakamların sayı değerlerinin toplanmasıyla elde edilen değerin rastgele dağıtılmadığının hipotez testiyle tespit edildiği belirtilerek, ''2013 yılında yapılan her iki mülakat için belirtilen örgütsel formüle uyan ve mülakatı geçenlerin tüm mülakatı geçenlere göre oranın yüzde 97,70 olduğu, sonuç olarak 2013 yılında belirtilen oranda terör örgütü mensubunun Deniz Harp Okulu ve Astsubay Meslek Yüksek Okuluna sızdırıldığı tespit edilmiştir'' denildi.