Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 16.10.2019 23:13
  • Son Güncelleme: 16.10.2019 23:13

'li haddini aştı! ile ilgili skandal ifadeler

'yla ilgili Türk ordusuna dil uzatan 'nın siyasi uzantısı şimdi de sınır güvenliği ve terörle mücadele için başlatılan harekata yönelik 'Türkiye demografik yapıyı değiştiriyor' propagandasına başladı. Meclis Genel Kurulu'nda HDP'li haddini aşarak Harekat'la ilgili 'soykırım' ve 'tehcir' ifadelerini kullandı. MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay ise Paylan'a "Bu kişi özel yetiştirilmiş bir ajan provokatördür" dedi.


Genel Kurul'da Yargı paketi teklifi üzerinde konuşan Paylan'ın, 'na ilişkin, "Bu bir tehcirdir, aynı zamanda Birleşmiş Milletler'in tanımına göre, bir soykırım girişimidir. Demografiyle oynamak suçtur. İsrail de aynı argümanlarla Filistin topraklarını işgal etmektedir" şeklindeki ifadeleri tartışmaya yol açtı. MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, Paylan'a sert tepki gösterirken "Bu ifadeleri telin ediyorum. Biz, Batı'dan, Amerika'dan, ondan bundan icazet alacak değiliz. İstikbalimiz, istiklalimiz, vatanımız, ülkemizin varlığı ve birliği için mücadele veriliyor. Türkiye, Suriye'nin güvenliği, Suriye'nin kuzeyinde yaşayan insanların huzur ve güvenliği, bölgenin barışı için bu mücadeleyi veriyor" diye konuştu. İyi Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, TBMM kürsüsünden bu tür ifadelerin kullanılmasını kınadı."BUNUN ADI BÖLÜCÜLÜKTÜR"
AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin de TSK'nin başlattığı Barış Pınarı Harekatı'nı İsrail'in Filistin'i işgaline benzetilmesinin akıl ve mantık ile izah edilecek bir durum olmadığını kaydetti. Zengin, "Tehcir olduğunu söylüyor. Bu ülkenin en önemli yaralarından biri olan tehcir konusunu alet ediyor, ne alakası var tehcirle? O toprakları o hale getiren, Suriye'nin o bölgesini böylesine terörize eden biz miyiz? PKK ve YPG, o bölgeyi bu hale getirdi. Soykırım bu ülke insanı için kullanılabilecek en ağır sözdür. Bunun adı bölücülüktür. Bu millete haksızlık yapmayın" diye konuştu.CHP'DEN DESTEK
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ise Paylan'a destek veren ifadeler kullandı. Altay, hiçbir hak talebinin terörizme meşruiyet, teröriste masumiyet sağlamayacağını vurgulayarak "Ancak düşünceyi yargılamak ve cezalandırmak da ona yakın bir şeydir. Bazı ifadelerini kabul etmiyorum. Söylediği çok doğru şeyler de var. Ama burası Meclis ise konuşma yeriyse herkes düşüncesini özgürce söyleyecek" ifadesini kullandı.

kalan karakter 1000

ihsan ihsan

teröre destek olan vekillerin vekilliği düşsün. başka türlü terör bit6mez.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 17.10.2019 09:43
ALP ARSLAN ALP ARSLAN

KESİNLİKLE SYN.AKÇAYIN SÖYLEDİKLERİ DOĞRUDUR,ERMENİ YEDİĞİ DOYDUĞU EKMEK TEKNESİNE İHANET EDENDEN NE BEKLENİR HARAM OLSUN YİYİP İÇTİĞİN BU MEMLEKETTEN VERGİLERİNDEN DOYURUYORSUN KARNINI AİLEN İLEEE

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 17.10.2019 09:22
vatandas vatandas

bu ermeni degilmi? rahatsizsa ermenistana gitsin. bakalim burdaki rahatligi orda bulacakmi?

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 17.10.2019 08:20
KARTAL KARTAL

NEDEN HALA DEVLET BU VATAN HAİNLERİNE MAAS VERİYOR NEDDEN MECLİSDEKİ A K P VE M H P LİLER BUNLARI MECLİSDEN İHRACAT KARARI ALMIYORLAR ANLIYANLAR YAZSIN LÜTFEN........................

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 17.10.2019 00:28

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.