Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 10.10.2019 03:40
  • Son Güncelleme: 10.10.2019 05:07

sonrası kudurdular! Senatosunda karşıtı tasarı

Senatosunun, sınırındaki terör örgütü /'ya yönelik başlatılan "" dolayısıyla 'ye karşı bir yaptırım paketi hazırladığı bildirildi. ve tarafından hazırlanan yaptırım paketinde Türkiye'yi hedef alan ağır maddelere yer verildi.

ABD Senatosunda Türkiye karşıtı tasarı

ve tarafından hazırlanan yaptırım paketinde 'yi hedef alan ağır maddelere yer verildi.

Söz konusu paketin taslağını Twitter'dan paylaşan Graham, Kongredeki iki partinin de yaptırım konusunda hemfikir olduğunu savundu.

Buna göre, yaptırım paketinde, Başkan 'ın yanı sıra Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve bazı bakanların adı tasarıda yer aldı.

Öte yandan, Türkiye'nin 'deki operasyonlarını 90 gün içerisinde durdurmaması halinde askeri ve ticari sektörlerine de ağır yaptırım uygulanması istenen pakette, Türk Silahlı Kuvvetlerine uçak, araç, makine ve ilgili tüm parça satışının yanı sıra askeri istihbarat paylaşımının da durdurulması çağrısı yapıldı.

Bununla beraber, enerji ve petrol satışı konusunda Türkiye'ye ve Türkiye ile iş birliği yapan yabancı ülke ve kuruluşlara yaptırım uygulanması teklif edilen pakette, 'dan S-400 hava savunma sistemlerinin alımı kapsamında da yaptırım istendi.Söz konusu tasarının Senato'da oylanıp kabul edilmesi durumunda Trump'ın masasına gelmeden önce Temsilciler Meclisi'nde de kabul edilmesi gerekiyor.

Ancak Trump'ın bu tür bir yasa tasarısını veto etme yetkisi bulunuyor. Kongrenin her iki kanadında da 3'te 2 çoğunluğun üzerinde kabul edilmesi halinde ise Trump'ın veto yetkisini aştığı için tasarılar doğrudan yasalaşıyor.

Cumhuriyetçi Senatör Graham'in operasyona karşı son günlerdeki paylaşımları Türkiye'nin tepkisini çekmişti.

kalan karakter 1000

ihsan ihsan

incrlik kürecik kapanır kalleş abd liler.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 10.10.2019 10:33
türk türk

ey amarika allah size öyle bir yaptırım uygulasınki ebediyen belinizi doğrutamayın inşaallah dileriz allah dan allah sizi kahrı perişan etsin inşaallah sende mütefiksin bizne öylemi sen gücüne güveniyorsun bizde allah a güveniyoruz senin gücün varsa bizimde allah ımız var amarika allah seni perma perişan etsin inşaallah :

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 10.10.2019 05:00

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.