Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 09.10.2019 20:10
  • Son Güncelleme: 09.10.2019 20:10

ve Tel Abyad nerede? İşte Rasulayn ve Tel Abyad haritadaki yeri...

Türk Silahlı Kuvvetleri, Fırat doğusunda terör örgütleri PKK, YPG ve DAEŞ'in Suriye 'daki hedeflerine yönelik Barış Pınarı Harekatı'nı başlattı. Barış Pınarı Harekatı'nın başlamasıyla birlikte vatandaşlar Rasulayn ve Tel Abyad hakkında araştırma yapmaya başladı. Peki, Rasulayn ve Tel Abyad nerede? İşte Rasulayn ve Tel Abyad haritadaki yeri...

Rasulayn ve Tel Abyad nerede?

Türkiye Suriye'de güvenli bölge oluşturmak amacıyla Barış Pınarı Harekâtı'nı başlattı. Barış Pınarı Harekatı ilk olarak Suriye'de tespit edilen bölgelerin obüslerle bombalanmasıyla başladı. Operasyonun başlamasıyla birlikte vatandaşlar Rasulayn ve Tel Abyad hakkında araştırmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Rasulayn ve Tel Abyad nerede sorusu merakla araştırılan sorular arasında yer alıyor.

RASULAYN NEREDE?

Rasulayn, idari bakımdan Hasiçi Valiliğine bağlı Suriye şehridir. Rasulayn'ın yüksekliği 360 metrede yer almaktadır. Nüfusu 55.247 kişi olan Rasulayn'da, Araplar, Ermeniler, Süryaniler, Kürtler ve Çeçenler bulunmaktadır. Öte yandan Türkiye'nin sınır kenti Ceylanpınar ile bitişik olarak bir sınır kapısı da yer almaktadır.

İşte Rasulayn'ın haritada yer aldığı bölge…

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.