Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 09.10.2019 14:27
  • Son Güncelleme: 09.10.2019 15:07

'dan skandal görüşme!

Cumhurbaşkanı , dün terör örgütü /'nın sözde sözcüsü ile görüştü. Macron 'de terör örgütü 'a karşı mücadelede terör örgütü YPG/PKK ile dayanışma halinde olduklarını söyledi.

Fransa'dan skandal görüşme!

Terör örgütü /'nın savunuculuğunu üstlenen Cumhurbaşkanı Emmanuel , dün terör örgütün sözde sözcüsü ile Paris'te görüştü. Macron, 'de terör örgütü 'a karşı mücadelede terör örgütü YPG/PKK ile dayanışma halinde olduklarını söyledi. Cumhurbaşkanlığı Ofisi'nden yapılan açıklamada, Türkiye'nin Suriye'deki olası operasyonu konusunda Fransa'nın endişeli tavrının değişmediği bildirildi.

BAŞBAKAN PHİLİPP'TEN DE SKANDAL SÖZLER
Türkiye'nin Fırat'ın doğusuna olası bir askeri harekatı öncesi Fransa, DAEŞ ve PKK'nın kolu Suriye Demokratik Güçleri (SDG) hakkındaki sözde endişelerini dile getirdi. "SDG'nin korunması gerektiğini" söyleyen Fransa Başbakanı Edouard Philippe, "Kürt savaşçılar üzerinde bulunan Türk taarruz tehdidinin çok ağır bilinmezlikleri" ortaya çıkarabileceğinden endişe duyduğunu söyledi.

Millet Meclisi'nde konuşan Philippe, "DAEŞ'e karşı mücadele bu terörist grubun coğrafi anlamda varlığının ortadan kaldırılması ile sonlanmadı. Bu mücadele Suriye Demokratik Güçleri'nin yanında devam ediyor" dedi.

Başbakan ayrıca, özellikle Hristiyan azınlıkların ve Suriye Kürtlerinin yerinin sadece zaman içinde alınacak siyasi bir çözüm ile korunabileceğini de sözlerine ekledi.

TRUMP'A ELEŞTİRİ
Öte yandan ABD Başkanı Donald Trump'ın Türkiye'nin "sınırı aşması durumunda ekonomisini tamamen mahvedeceği" yönündeki tehdidini de eleştiren Philippe, "Özellikle Amerikalı dostlarımız gibi bazı aktörlerin tereddütlü tepkiler vermeleri yerine Fransız hükümeti, durum hakkında uyumlu ve tutarlı şekilde konuşmayı tercih ediyor" dedi.

ABD'DEN YENİ TEHDİT
Trump'a yakınlığıyla bilinen Cumhuriyetçi senatör Lindsey Graham, "Türkiye, Suriye'ye girerse cehennemden gelme yaptırımlarla karşı karşıya kalacak" tehdidinden kısa bir süre sonra yine Türkiye'yi hedef aldı.

Sosyal medya hesabı Twitter'dan açıklama yapan Graham, "Türk hükümetine; Kuzey Suriye'ye girmeniz için yeşil ışık yok. Kongrede büyük ve partiler üstü bir muhalefet var, bunu aşmamanız gereken kırmızı çizgi olarak görün. Kırılgan olan ilişkiyi yok etmek istiyorsanız, Suriye'ye askeri bir istila iş görür. #StandWithTheKurds (Kürtlerle durun)" ifadelerini kullandı.

kalan karakter 1000

Dulqarnein Dulqarnein

"fransacik vilayeti, LAFARGE HOLCIM => rüsvet DAES", baska kelimeler eklemem gerekmi?

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 09.10.2019 17:53
vatandas vatandas

alt tarafi fransa ne düsünürse düsünsün önce kendine baksim

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 09.10.2019 15:30
ömer ismail kütükcü ömer ismail kütükcü

kimseyle görüşmelerine gerek yok ki... adamlar zaten alabildikleri kadar silahları sözde dostlarımızdan aldılar. geç karşımıza da görelim. bunların yaptığı son demlerini yaşayan adama " yav sağlığında çok iyi idin işimize yaradın " demekle aynı şey.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 09.10.2019 15:13
kamil kamil

Ula makaron . istersen sen de pkk ya katıl. Korkunun ecele faydası olmadığını artık görüyorsunuz. Ölmek, kefenlenmeden gömülmek için bir çukur aramak, sizin içindir artık.Hala daha akıl erdirmeyecekmisiniz. Vazgaçip kaçmak sizler için köşeyi dönmektir artık.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 09.10.2019 14:44

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.