Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 27.09.2019 17:11
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 27.09.2019 17:11
ABONE OL

'li vekilden hakkında flaş iddia: "O araçlar nerede?"

'li Tamer Osmanağaoğlu, yerel seçimler sonrasında Belediye Başkanlığı'na seçilen hakkında çarpıcı bir iddiada bulundu. Osmanağaoğlu, Soyer'e "İzmir Büyükşehir Belediyesnin toplu taşıma ve kiralık olanlar hariç bin 700’den fazla araca sahip olması ne anlama gelmektedir?" diye sordu. 110 aracın da belediye kayıtlarında olduğunu ancak araçların ortada olmadığını söyleyen Osmanağaoğlu, "Bununla alakalı da Tunç Soyer, bir açıklama yapmak zorundadır" ifadelerini kullandı.

MHP'li vekilden Tunç Soyer hakkında flaş iddia: O araçlar nerede?

Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, MHP İzmir İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında kentin sorunları ve güncel siyasi gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

"TUNÇ SOYER AÇIKLAMA YAPMAK ZORUNDA"
Konuşmasında Büyükşehir Belediye Başkanı 'nun İstanbul'da bin 717 makam aracı bulunduğunu açıkladığını anımsatan Osmanağaoğlu, ''İstanbul'un neredeyse üçte biri kadar nüfusa sahip İzmir'de Büyükşehir Belediyesinin toplu taşıma ve kiralık olanlar hariç bin 700'den fazla araca sahip olması ne anlama gelmektedir? Üstelik iddialara göre, bahsi geçen araçların 110'u belediyenin envanterinde olduğu halde ortada yoktur. Yani İzmir Büyükşehir Belediyesinin tam 110 aracı kayıptır. Bununla alakalı da Tunç Soyer, bir açıklama yapmak zorundadır.'' ifadesini kullandı.

"SOYER'İN GÜNDEMİNDE PKK'YA KAPI AÇMAK VAR"
Menderes ve Karabağlar'daki orman yangınlarını üstlenen terör örgütü 'nın kınanmasını içeren teklifin İzmir Büyükşehir Belediye Meclisinde 'li üyelerin oylarıyla reddedildiğini de hatırlatan Osmanağaoğlu, "PKK'ya tepki koymak Tunç Soyer'in gündeminde değildir. Onun gündeminde PKK'ya kapı açmak, alan açmak, kucak açmak vardır. Türkiye sevdalısı insanlarımıza rol yaparak oy alan, İzmir'e sözde hizmet için seçilen Tunç Soyer, bizim güzel şehrimizi bölücü terör örgütünün besleneceği bir bataklığa çevirmektedir." diye konuştu.