Bugünkü
Takvim

Diyarbakır'da evlat nöbeti sürüyor: Yüreğimiz yanıyor

Çocukları kandırılarak dağa çıkarılan annelerin HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önündeki oturma eylemi dün de devam etti. 44 ailenin sürdürdüğü kararlı nöbet, 20'nci gününe girdi.

Yüreğimiz yanıyor
Çocukları kandırılarak dağa çıkarılan annelerin HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önündeki oturma eylemi dün de devam etti. 44 ailenin sürdürdüğü kararlı nöbet, 20'nci gününe girdi. Konya Yunak'tan gelen ve kızına boş mezar yaptıran anne Yıldız Ballı, "Tehditlerine boyun eğmeyeceğim. Herkes gitse bile ben kalacağım. Ben inanmıyorum, yavrum geri gelecek. Yüreğimiz yanıyor. Bizlere destek verin" dedi. Annelerden Saliha Ezider ise eylemlerine sessiz kalan CHP'ye tepki gösterdi. Önceki gün anne Remzi Akkoyun'u tehdit eden ve gözaltına alınan M.N.G.'nin birçok terör suçundan kaydı olduğu belirlendi.


ÖZGÜR CEBE

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.