Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 15.09.2019 09:59
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 15.09.2019 09:59
ABONE OL

'li Yavaş'ın sokağa attığı çocuklara devlet sahip çıktı!

'li Başkanı 'ın ‘Çocuk Koruma Evleri’ kapattığı için sokaklarda yaşamak zorunda kalan 47 çocuktan reşit olmayan 37’sine koruma kararı çıkarıldı. , Çalışma ve tarafından İ.A. ve kardeşi yaş ve cinsiyetlerine uygun bir kuruluşa yerleştirildi, eğitim ve sağlık giderleri üstlenildi.

CHP'li Yavaş'ın sokağa attığı çocuklara devlet sahip çıktı!

'li Ankara Büyükşehir'e bağlı 'Çocuk Koruma Evleri'nden atılan 47 çocuktan reşit olmayan 37'sine koruma kararı çıkarıldı. Çocukların eğitim ve yaşam masrafları üstlenildi.

TÜM GİDERLERİ ÜSTLENİLDİ
tarafından 11 çocuk koruma evinin kapatılmasıyla 47 çocuk sokakta kaldı. Parkta yatmak zorunda kalan İ.A'nın yaşadıklarını duyurması üzerine bakanlık yetkileri incelemelere hız verdi. Yapılan değerlendirme sonucunda İ.A. ve kardeşi için bakım ve gözetimini sağlayan ebeveynleri ya da vasilerinin bulunmaması nedeniyle 'Acil Koruma Kararı' çıkartıldı. , Çalışma ve tarafından İ.A. ve kardeşi yaş ve cinsiyetlerine uygun bir kuruluşa yerleştirildi, eğitim ve sağlık giderleri üstlenildi.

Yurtta kalan diğer çocuklar hakkında yapılan incelemede 47 çocuktan 10'unun reşit olduğu tespit edildi. Buna göre; 6 çocuk için bakım, 12 çocuk için danışmanlık, 5 çocuk için sosyo-ekonomik destek () tedbirine karar verildi. 3 çocuğa SED ile danışmanlık, diğer 3 çocuk için ise SED ile eğitim-danışmanlık, bir çocuk için SED ile sağlık-danışmanlık tedbiri hayata geçirildi. 2 çocuğa eğitim tedbiri verildi. 3 çocuk ise ailesine teslim edildi.

ARTIK PARKTA YATMAYACAK
kapatılmasının ardından üvey annesi tarafından istenmeyen İ.A. günlerce korkarak parkta kalmıştı. İ.A. ve kardeşi artık devlet korumasında.