Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 22.08.2019 14:14
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 22.08.2019 14:42
ABONE OL

Bahçeli'nin 'Dönün' çağrısı sonrası İYİ Parti'de çözülme! 20 kişi 'ye geçti

Genel Başkanı 'nin geçtiğimiz günlerde İYİ Parti'lilere yönelik yaptığı 'Dönün' çağrısının ardından,  İYİ Parti'den istifa ettiklerini açıklayan Kepez İlçe Başkan Yardımcısı 'nın da aralarında olduğu 20 kişi MHP'ye geçti.

İP'te çözülme! 20 kişi MHP'ye geçti

İYİ Parti'den 'ye katılımlar nedeniyle MHP Kepez İlçe Başkanlığında tören düzenlendi.

Burada konuşan MHP Kepez İlçe Başkanı Mehmet Seyyar, eski arkadaşlarını tekrar partilerinde görmekten dolayı memnuniyet duyduklarını dile getirdi.

PİŞMANLIK DUYUYORUM
Seyyar, "Arkadaşlarımızın tekrar yuvaya dönüşleri için bir araya geldik. Türk siyasetini akamete uğratmak için zaman zaman saldırılara uğruyoruz. Partimizden bazı gerekçelerle ayrılanlar, kopanlar olmuştur. Ancak geçmişte birlikte yürüyüp mücadele ettiğimiz arkadaşlarımızın önemli bir kısmı gittikleri yerde aradıklarını bulamamışlardır. Yaşananlar üzücü, hüzünlü ve ibret vericidir. İYİ Parti Kepez İlçe Başkan Yardımcısıyken istifa ederek aramıza dönen Özgür Avcı ve diğer tüm ülküdaşlarımıza 'yuvanıza hoş geldiniz' diyorum." diye konuştu.

ise MHP'den ayrılarak İYİ Parti'de siyaset yaptığı için pişmanlık duyduğunu ifade etti.

YAPTIĞIM HATANIN FARKINA VARDIM
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "Yuvaya dönün" çağrısını değerlendirerek eski partisine geri dönmenin mutluluğunu yaşadığını belirten Avcı, şunları söyledi:

"Yaptığım hatanın farkına vardım. İYİ Parti'nin, terör örgütü PKK'nın siyasal uzantısı HDP ile gayri resmi birlikteliği artık dayanılmayacak bir hal almıştı. Bilge liderimizin çağrısına uyarak evime, ocağıma, yuvama geri döndüm. Benim gibi hataya düşen bütün dava arkadaşlarımı da bu hatadan dönmeye davet ediyorum."

Konuşmaların ardında İYİ Parti üyeliğinden istifa ederek MHP'ye katılan 19 kişi ile Avcı'ya MHP üyelik belgeleri verildi.