Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 21.08.2019 01:21
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 21.08.2019 02:23
ABONE OL

'li Mahmut Tanal'ın yalanı elinde patladı! '' dedi, 'Kaliforniya' çıktı

, üzerinden yapmaya çalıştığı algı operasyonuyla rezil oldu. Tanal sosyal medya üzerinden paylaştığı bir video ile hükümeti uçaklarını kullanmamakla suçladı. Tanal'ın yalanları ise bir bir elinde patladı. Tanal'ın "Bu manzarayı izlerken hiç mi vicdanınız sızlamıyor?" notuyla paylaştığı videonun ise Kaliforniya'da çıkan a ait olduğu anlaşıldı.

'ın üzerinden yapmaya çalıştığı algı operasyonu elinde patladı. Tanal, iki gün devam eden ve kontrol altına alınan İzmir'deki orman ına ilişkin paylaştığı bir video ile hükümeti suçlamaya çalıştı. Fakat Tanal'ın yalanı elinde patladı.

"İZMİR" DEDİ "KALİFORNİYA" ÇIKTI
Tanal'ın Bakanlık, "THK uçaklarının yangına müdahalede görev almasını sağlamak için daha neyi bekliyor? Bu manzarayı izlerken hiç mi vicdanınız sızlamıyor? THK'nın yangın söndürme uçakları hangarda bekletilirken #İzmiryanıyor." notuyla paylaştığı video İzmir'deki yangına değil 2016 yılındaki Kaliforniya'da çıkan yangına ait olduğu ortaya çıktı.

Öte yandan, Tanal'ın bahsettiği 1970 model uçaklarının yalnız ikisi uçabilir durumdayken yangına ise toplam 20 helikopter ile müdahale edildi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Geçen seneden bu yana 6 helikopteri filomuza ekledik. Ancak geçen yıl kullandığımız uçakları bu yıl kullanmıyoruz. Uçak daha fazla su alıyor ama yangını hedeflemesi çok daha zor. Helikopterler bölgede bulunan göletlerden su çekebiliyorlar. Ancak uçağın 2.2 km bir piste ihtiyacı var. Barajlarda bu büyüklüğü bulması mümkün değil. Bugünkü şartlar itibariyle THK'nın elinde olan 6 uçağın 3'ünün motor yuvalarında motor yok. Faal olan 3 tanesiyle ring kurma ihtimali yok. Bugün itibariyle Türkiye bize hizmet verecek bir uçak filosu bulunmuyor. THK'da 20 uçak olduğu söyleniyor ancak bu doğru değil" ifadelerini kullanmıştı.