Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 16.08.2019 11:14
  • Son Güncelleme: 16.08.2019 11:22

'den 'a bir üs daha! rahatsız oldu

, körfez ülkelerinde büyük rahatsızlığa neden olan 'daki askeri üssün yakınlarına yeni bir askeri üs daha inşa etti. Türkiye'nin yeni üssü 'da rahatsızlığa neden oldu.

Türkiye'den Katar'a bir üs daha! Suudi Arabistan rahatsız oldu

ile arasındaki ilişkiler oldukça iyi. Körfez ülkelerini her zaman endişelendiren bu ilişki, günden günde güçleniyor.

İKİNCİ ASKERİ ÜS
Türkiye, Katar'daki Türk askeri üssü sayısını ikiye çıkarma kararı aldı.

İki ülke arasındaki askeri ilişkiler kapsamında 2015 yılında kurulan Tarık Bin Ziyad Kışlası'nın yakınlarına, ikinci bir askeri üs inşa edildi.

Önümüzdeki aylarda tarafından açılışı yapılması planlanan askeri üs, medyası tarafından mercek altına alındı.

SUUDİLER ÇEKEMEDİ
Türkiye'nin bölgedeki varlığından rahatsız olduğunu gizlemeyen Suudiler, yeni askeri üssü okuyucularına "Türkiye'nin Katar'ı gizli işgali" başlığıyla duyurdu.

AMBARGOYU KALDIRMAK İÇİN "ASKERİ ÜSSÜ KAPATIN" DEMİŞLERDİ
Bilindiği üzere Suudi Arabistan tarafından, Katar'a yönelik ambargo kararının kaldırılması için öne sürülen şartlardan biri de Türkiye'nin askeri üssünün kapatılmasıydı.

Katar ise bu öneriyi reddetmişti.

Diğer Suudi gazetesi ise, "Doha, Erdoğan'ın işgaline boyun eğdi" ifadesini kullandı.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.