Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 28.07.2019 11:45
  • Son Güncelleme: 28.07.2019 13:28

'li Başkan 'dan 1. derece torpil! Yüzlerce işçiyi işten çıkaran başkan oğlunu işe aldı

Belediye başkanı seçildiği 2019’dan bu yana asgari ücretli 425 işçiyi ‘tasarruf’ gerekçesiyle işten çıkartan ’li Başkanı , 24 yaşındaki oğlunu müdür yardımcısı kadrosuyla 7 bin lira maaşla işe aldı.

CHP'li başkan oğlunu 7 bin lira maaşla işe aldı

'li Başkanı , oğlu 'u belediye şirketi TORBEL'e 7 bin lira maaşla genel müdür yardımcısı olarak atadı. Belediye Başkanı seçildiği 2019'dan bu yana asgari ücretli 425 işçiyi 'tasarruf' gerekçesiyle işten çıkartan CHP'li başkanın 24 yaşındaki oğlunu müdür yardımcısı kadrosuyla işe başlatması şaşkınlık yarattı. CHP'li başkanın skandal atamasının belgesine TAKVİM ulaştı. kayıtlarına göre Efe Uygur, 28 Haziran 2019 tarihinde belediye şirketi TORBEL'de işe başladı. Henüz 24 yaşında olan Efe Uygur, babasının yönettiği belediyede genel müdür yardımcısı olarak 7 bin lira maaş alacak.

SÖZ VERDİ
Torbalı'da 4 ayda yüzlerce işçiyi kapının önüne koyan İsmail Uygur, seçimden önce yayınladığı reklam filminde "2 bin lira aylıkla çöp toplayan garibanla bizim ne işimiz olur. Yakarsa dünyayı garipler yakar" ifadesini kullandı. CHP lideri Kılıçdaroğlu da Torbalı'da yaptığı mitingde Uygur'a "Hiçbir belediye başkanının görevine son vermeyeceksin Başkan. Bunun da sözünü istiyorum" demişti.

CHP liderine toplanan kalabalık önünde kimseyi işten atmayacağının sözünü veren Uygur, makama oturur oturmaz büyük bir işçi kıyımı başlattı. Uygur'un 4 ayda kapının önüne koyduğu işçi sayısı 425'e yükseldi. Uygur bir süre önce de Volvo S80 marka makam aracını BMV 7.30'a çevirdiği iddiasıyla gündeme geldi.

BAŞKAN ERDOĞAN'A HAKARET ETMİŞTİ
Başkan Recep Tayyip Erdoğan'a 'Adam ol, ayağını denk al, bir daha televizyona bile çıkamayacaksın.' diyen CHP'li İzmir Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur hakkında suç duyurusunda bulunulmuştu.

TAKVİM ÖZEL

kalan karakter 1000

FARUK FARUK

ACABA BU TORPİLLE GİREN BİR KİŞİ ÇALIŞIRMI? ASLA BEN ESKİDEN BLD .ÇALIŞIRKEN İŞÇİ OLAN BŞK .YRD. YEĞENİNİN MÜDÜRE POSTA KOYDUĞUNU ŞÖYLE DEDİĞİNİ İŞİTTİM ,ŞU ANDA HAVAMDA DEĞİLİM BU İŞİ SONRA YAPARIM DEDİ BİR EVRAK İŞİ İÇİN ,MDRE HANIMINDA TAMAM TAMAM SEN İŞİNİ BİLİRSİN NE ZAMAN İSTERSEN ÖYLE YAP DEDİ .EĞER AYNI TAVRI BEN GÖSTERSEYDİM ÇOKTAN KAPININ ÖNÜNE KOYULURDUM ..

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 28.07.2019 15:07

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.