Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 15.07.2019 15:09
  • Son Güncelleme: 15.07.2019 15:09

son dakika! Af yasası ne zaman Meclis'e sunulacak? İşte 15 Temmuz af ve

yasası ile ilgili son gelişmeler yakından takip ediliyor. Binlerce kader mahkumu ve aileleri af yasasının ne zaman çıkacağını merak içinde bekliyorlar. MHP'nin gündeme getirdiği af yasası ile ilgili Başkan Recep Tayyip Erdoğan açıklama yapmıştı. Peki, af yasasında son durum nedir? Af ne zaman Meclis'e sunulacak? İşte 15 Temmuz af konusunda son gelişmeler...

Af yasası Meclis'e geldi mi?

Af yasası için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Bugün özel oturumu ile toplanacak Meclis'te af yasasının görüşülüp görüşülmeyeceği merak ediliyor. 15 Temmuz'un ardından Meclis 3 gün daha mesai yapacak ve ardından tatile girecek. Af bekleyen binlerce kader mahkumu ve aileleri TBMM'den gelecek müjdeli haberi bekliyorlar. Peki, af yasasında son durum nedir? Af ne zaman Meclis'e sunulacak? İşte 15 Temmuz af konusunda son gelişmeler...

AK PARTİ'DEN AF AÇIKLAMASI

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş genel af hakkında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Bu da tabi çok büyük beklentilerin olduğu bir reform paketi… Çok çalışıldı, aylardır üzerinde çalışılıyor. Nerelerde ihtiyaç olduğu, toplumsal talep olduğu, bunlarda biliniyor.

Yargı sisteminin daha iyi daha tarafsız daha güçlü işleyişi için hangi adımların atılması lazım, bunlar da biliniyor. Adalet Bakanlığı çalıştı. Parti içerisindeki ilgili arkadaşlarımız da buna destek verdi. Tabi çok yoğun bir gündem var. Bu hafta salı günündeyiz, perşembeye kadar Meclis çalışacak.

Haftaya 15 Temmuz ile özel gündemle toplanacak, arkasından da 3 gün çalışma takvimi var. Önünde de dediğim gibi iki tane önemli yasa teklifi var.

Yetişirse ama çok zor görünüyor, bu adalet reformunun yetişmesi çok zor görünüyor.

Hazırlıklar tamam, bir de her şeyi belki alelacele yapmanın da çok doğru olmadığının düşünüyorum özellikle böyle önemli bir konuda.

Çok kuvvetle muhtemel ki bu döneme yetişmeyebilir. Bir dahaki dönem, açılır açılmaz ele alınacak ilk konulardan birisi olur." dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.