Bugünkü
Takvim

Pençe-2 harekatı başladı!

Güvenlik güçleri, terör örgütü PKK'ya geçit vermedi. 27 Mayıs'ta Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde başlayan Pençe-1 harekatında bugüne kadar 143 terörist etkisiz hale getirildi. Pençe-1 operasyonunun ikinci ayağı için harekete geçildi.

Teröre pençe
Güvenlik güçleri, terör örgütü PKK'ya geçit vermedi. 27 Mayıs'ta Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde başlayan Pençe-1 harekatında bugüne kadar 143 terörist etkisiz hale getirildi. Pençe-1 operasyonunun ikinci ayağı için harekete geçildi. 12 Temmuz akşamı, Hakurk vadisinde Pençe-2 harekatı düzenlendi. Komandolar kara ve hava desteği eşliğinde bölgeye girdi. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, " Pençe-2 Operasyonu, Hava Kuvvetleri, kara ateş destek vasıtaları, ATAK helikopterleri ve İHA'ların desteğinde planlandığı şekilde devam ediyor. Terör örgütü PKK hedefleri kara ateş destek vasıtalarımız ile ateş altına alındı" denildi.

3 PKK'LI ÖLDÜRÜLDÜ
Milli Savunma Bakanlığı, Van Çaldıran'da düzenlenen operasyonda 3 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.