Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 05.07.2019 11:14
  • Son Güncelleme: 05.07.2019 12:06

Başkan Erdoğan, tartışmalarına noktayı koydu: Bu defter kapanmıştır

Milletvekilleriyle bir araya gelen Başkan Erdoğan, iyle ilgili, “Millet böyle takdir etti. Bir hata ve kusur varsa bunu kendimizde arayacağız. Hataları düzeltip daha güçlü şekilde yolumuza devam edeceğiz” dedi. 'nin değiştirilmesine ilişkin muhalefetin açıklamalarına da değinen Erdoğan, "Eskiye dönüş kesinlikle söz konusu değil. Bu defter kapanmıştır" ifadelerini kullandı.

Başkan , dün Genel Merkezi'nde partisinin milletvekilleri bir araya gelip ve 23 Haziran lerini masaya yatırdı. AK Parti'nin yüzde 45 oy aldığının altını çizen Erdoğan, "31 Mart'ta kaybetmedik, kazanan biziz" dedi.

Erdoğan şöyle devam etti:

"İstanbul ise ayrı konu. Millet böyle takdir etti. Saygı duyup yolumuza devam edeceğiz. Bizim eksik ve hatalarımız olmuşsa bunları düzeltip daha güçlü bir şekilde yolumuza devam edeceğiz."

Sabah'ın haberine göre; Erdoğan, seçim sonuçları ile ilgili değerlendirmeler yapılırken, suçun millette aranmaması gerektiğinin altını çizerek, "Bir hata ve kusur varsa bunu kendimizde arayacağız" mesajı verdi.

"BU DEFTER KAPANMIŞTIR"
'nin değiştirilmesine ilişkin muhalefetin açıklamalarına da değinen Erdoğan, "Eskiye dönüş kesinlikle söz konusu değil. Bu defter kapanmıştır" dedi.

"DEVAM EDEN OLURSA GEREKENİ YAPARIZ"
Bazı milletvekillerinin bakanlara ulaşamadığını söylemesi üzerine Başkan Erdoğan'ın, "Böyle bir şey olamaz. Milli irade mutlaktır ve milletvekilleri milli iradenin temsilcisidir. Bakanlara ulaşamadığınız zaman grup başkanvekillerine, genel başkan vekillerine ulaşarak, bu sorunu bildirin. Biz bakanları bir uyarırız, iki uyarırız. Devam eden olursa gerekeni yaparız" dediği belirtildi.

"KÜRT MESELESİ DEĞİL, TÜRKİYE MESELESİ VAR"
Bir milletvekilinin Kürt sorunu olduğu şeklinde bir söylemde bulunması üzerine Erdoğan'ın şu yanıtı verdiği kaydedildi:

"Biz Kürtler için her şeyi yaptık. Kürt meselesi var demek bize hakarettir. Kürt meselesi değil, Türkiye meselesi var. Bunu bir bütün olarak ele almak gerekir. Ben hiçbir zaman Kürt kardeşlerimi ayırmadım."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.