LGBT ahlaksızlığına alkış tutan belediyelere CHP’den skandal destek!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, CHP'li belediyelerin LGBT paylaşımlarına tepki gösteren vatandaşları kızdıran yeni bir skandala imza attı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, "Belediyelerimizin paylaşımlarını ve LGBTİ+ hakları savunucularını durmaksızın hedef gösterenler, onları sapkınlıkla suçlayanlar ve dağılmakta olan kitleyi biber gazına boğanlar asıl suçu kendileri işliyor." ifadesini kullandı.

Giriş Tarihi 04 Temmuz 2019, 18:18 Güncelleme 04 Temmuz 2019, 18:28
LGBT ahlaksızlığına alkış tutan belediyelere CHP’den skandal destek!

İÇİNDEKİLER

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, CHP'li belediyelerin LGBT paylaşımlarına tepki gösteren vatandaşları kızdıran yeni bir skandala imza attı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, yazılı açıklamasında, LGBT hakları savunucularının Taksim ve Bakırköy'de "Onur Haftası" kutlamalarına izin verilmediğini belirtti.

30 Haziran Pazar günü basın açıklaması yapmak isteyen gruba plastik mermi ve biber gazıyla müdahale edildiğini aktaran Gökçen, "İş yaşamından dışlanan, siyasette ayrımcılığa uğrayan, sokakta öldürülen LGBTİ+ların en doğal hakkı basın açıklaması ve barışçıl protestodur." değerlendirmesini yaptı.

GÖKÇEN, ŞUNLARI KAYDETTİ:
"Bizler, bu temel hakların korunması ve ayrımıcılığın ortadan kaldırılması için Onur Haftası'nda Mis Sokak'taydık. Aynı şekilde birçok belediyemiz de nefret söylemlerine rağmen Onur Haftası'nı kutlayan paylaşımlar yaptı. Belediyelerimizin paylaşımlarını ve LGBTİ+ hakları savunucularını durmaksızın hedef gösterenler, onları sapkınlıkla suçlayanlar ve dağılmakta olan kitleyi biber gazına boğanlar asıl suçu kendileri işliyor.

Bizler, hak, hukuk ve adalet için mücadele ederken hiçbir kesimi bunun dışında tutmuyoruz. Herkesin temel haklardan yararlanabilmesi için öncelikle ayrımcılığa uğrayan gruplarla dayanışma içinde olma gerekliliğinin farkındayız. Bu nedenle LGBTİ+ların yanındayız, yanında olmaya devam edeceğiz. Gelecek yıllarda Onur Haftası'nda birlikte yürüyeceğiz."