Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 25.06.2019 17:34
  • Son Güncelleme: 25.06.2019 17:55

Askerlik 6 aya düştü, sürekli bedelli askerlik geldi! Yeni askerlik sistemi ne zaman Resmi Gazete'de yayımlanacak?

Yeni askerlik sisteminin ne zaman yasalaşacağı merak ediliyordu. Son dakika haberine göre, askerlik süresini 6 aya düşüren ve bedelli askerliğ sürekli hale getiren 65 maddelik düzenleme TBMM'de kabul edildi. Şu an görevde olan ve 6 ayını dolduran 130 bin asker terhis olacak. Peki, yeni askerlik sistemi ne zaman Resmi Gazete'de yayımlanacak?

Yeni askerlik sistemi ne zaman Resmi Gazete'de yayımlanacak?

Yeni askerlik sistemi ne zaman Resmi Gazete'de yayımlanacak? TBMM'deki oylamda 335 kabul, 17 ret, 2 çekimser oy çıktı. Geçtiğimiz hafta toplamda 63 madde ile geçici 1. madde kabul edilmiş, gözler bu haftaki Meclis toplantısına çevrilmişti. Merakla beklenen yeni askerlik sistemi ile ilgili müjdeli haber geldi. Yeni askerlik teklifi yasalaştı. Şimdi gözler, askerlik sisteminin ne zaman Resmi Gazete'de yayımlanacağına çevrildi. Peki, Yeni askerlik sistemi ne zaman Resmi Gazete'de yayımlanacak? İşte konu ile ilgili detaylar...

YENİ ASKERLİK SİSTEMİ NE ZAMAN RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANACAK?

Askerlik süresini 6 aya düşüren ve bedelli askerliği sürekli hale getiren 65 maddelik düzenleme TBMM'de kabul edildi. Meclis'teki oylamada 335 kabul, 17 ret, 2 çekimser oy çıktı. Yoklama ve bakaya kaçağına bir kereye mahsus bedelli hakkı getirildi. Askeralma Kanunu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayına sunulacak. Başkan Erdoğan imzaladıktan sonra yeni askerlik sistemi Resmi Gazete'de yayımlanacak. Daha sonra 6 ayı dolan 130 bin asker terhis olacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.