Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 16.06.2019 23:23
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 17.06.2019 04:26
ABONE OL

SON DAKİKA... AA'dan İmamoğlu'nun iddialarına cevap

Son dakika... AA'dan 'nun iddialarına yönelik, "AA, sonucu açıklayan değil, veri aktaran bir medya kuruluşudur. ’de seçim sonuçlarını AA değil açıklamaktadır." denildi.

AA'dan İmamoğlu'nun iddialarına cevap

Son dakika gelişmesine göre, AA'dan adayı 'nun iddialarına yönelik açıklama geldi. Yapılan açıklamada, "AA, sonucu açıklayan değil, veri aktaran bir medya kuruluşudur. 'de seçim sonuçlarını AA değil açıklamaktadır." denildi.

(AA) yapılan açıklamada, CHP'nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nun, televizyonlarda ortak yayınlanan tartışma programının başından itibaren defalarca Anadolu Ajansı'nın adını anarak bir kez daha ajansı haksız itham edip hedef gösterdiği belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Anadolu Ajansı, gecesi ve sonrasında müteaddit defalar açıkladığı gibi, 80 vilayetin sonuçlarını aktarırken, İstanbul'da açılan sandık oranı neredeyse yüzde 99'a ulaşmasına rağmen sonucun netleşmemesi; ayrıca buna bağlı olarak veri akışının durması nedeniyle abonelerine nihai veriyi ulaştıramamış, YSK sonuçlarını beklemiştir.

AA, 31 Mart öncesindeki 6 seçimde de aynı şekilde açılan sandık oranı yüzde 99'a ulaştığında nihai sonucun açıklanmasını YSK'ye bırakmıştır. 31 Mart'ta yapılan uygulama diğer seçimlerden farklı değildir. Şunu da özellikle hatırlatmak isteriz ki AA, seçim sonucu açıklayan değil, veri aktaran bir medya kuruluşudur. Türkiye'de seçim sonuçlarını AA değil YSK açıklamaktadır.

Sayın İmamoğlu'nun, yaptığımız tüm açıklamalara rağmen ısrarla ajansımızı hedef almasını ve haksız ithamlarda bulunmasını bir kez daha kınadığımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz."

İmamoğlu, "AA oylar yüzde 98.8'e geldi. Ne olduysa sayın Yıldırım 'Ben seçimi kazandım' dedi. Tam saat 23.25'de açıklama yapıldı. Ne tesadüf ki AA yayını kesti. AA bu veriyi niye kesti. Sayın Yıldırım'ın bir açıklaması yok. Sayın Bakanlarla görüştüğünü ifade etmişti. Niçin 12 saat veri verilemedi. " ifadesine yer vermişti.