Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 16.06.2019 14:50
  • Son Güncelleme: 16.06.2019 15:12

'ın yol arkadaşlarından uyarısı

Milli Nizam Partisi'nden beri 'ın yol arkadaşı olan , , ve , leri öncesi Saadet Partililere uyarılarda bulundu. Partilerin değil davanın önemine dikkat çeken konuşmacılar, particilik anlayışıyla yarın büyük pişmanlıklar olacağını söyledi.

Erbakan'ın yol arkadaşlarından 23 Haziran uyarısı

Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde yapılan toplantıya, eski İçişleri Bakanı , , ve Prof. Dr. ve Sadi Şener katıldı. SABAH'ın haberine göre, 1969 yılından beri Erbakan'la birlikte yol arkadaşı olduklarını vurgulayan Hasan Aksay, "Devletlerin üç dönemi vardır. Diriliş, güçlü olduğu dönem ve çöküş dönemleri... Diriliş dönemlerinde her istediğini tam anlamıyla yapamaz. Eskiden herkes kimin ne olduğunu biliyordu. Şimdi dost düşman fark edilmiyor. Düşmanım bana daha çok iltifat ediyor. Başıma ancak bir bela gelecek ki ancak o zaman dostumu düşmanımı anlayacağım diyor Jan Jaque Rousseu.. Bir yerde bir sakatlık oldu diye hemen orayı karalamamak lazım. Bugün Müslümanlar 20. Yüzyıl başında 300 milyon Müslüman vardı. Bugün 1 milyar 800 milyon... Dünya nüfusu 2 kat bile artmamış. Harıl harıl dünyada Müslüman oluyor. Müslüman olduğu gün kuvvetli Müslüman oluyor" dedi.

31 MART'TAN SONRA MASKE DÜŞTÜ
12 Eylül darbesinden sonra 'ın da yer aldığı birçok kişiye avukatlık yaptığını belirten Orhan Töz de, "Her partinin lere katılma hakkı var. İstediğiyle ittifak yapar. Ama bu seçim vaziyet değişti. Ben o kişiye İmamoğlu demekten imtina ediyorum. 31 Mart'tan sonra maske düştü. Karşısında bir Binali var. Bu toplantıyı tertip etmemizin sebebi, bu meseleyi karşılıklı bir görüşelim diye toplandık. Müslümanın sağlam yere sırtını dayaması lazım. Tıpkı HZ. İbrahim'in ateşe atılırken Allah'a sığınması gibi. 1969'da başlayan harekette herkes kardeşti. Hepimiz yan yanaydık. Ama bu particilik taassup bizi mahvetti" diye konuştu.

KİM BU DAVAYA HİZMET EDİYORSA ONUNLA HAREKET EDERİZ
Partilerin değil davanın önemli olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Yüksel Çavuşoğlu ise, "Eksi sonsuzdan artı sonsuza kadar sürecek olan bir dava var. Bu hep sürecektir. Bu süre içinde farklı zamanlarda Selçuklu, Osmanlı gibi devletler hizmet yapacaktır. 17 yıldan beri yakaladığımız bu hizmet noktasında üzerimize düşeni yapmak zorundayız. Benim için parti önemli değildir. Dava önemlidir. Kim bu davaya hizmet ediyorsa onunla hareket ederiz" dedi.


"PİREYE KIZARAK VATAN YORGANLARINI YAKMAMALIYIZ"
"Öfkeyle kalkan zararla oturur" diyen Şevki Yılmaz, "Pireye kızarak vatan yorganını oylarla yakmamalıyız. Ben partiyi değil nin geldiği noktayı destekliyoruz. Çok ağır bedeller ödedik. Lütfi Doğan hocam Recai Kutan da bizimle aynı görüşle.. Particilikle bir yere varamayız. En büyük parti Türkiye'dir. En büyük ırk Türkiye'dir. Vatan olmazsa parti olur mu? Hırslarımızla bu vatanı bölecek gemiyi korsanlara teslim edersek şehitlerimizin yüzüne nasıl bakacağız. Erbakan hocamızı mahkum eden partiye nasıl oy vereceksiniz" diye konuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.