Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 16.06.2019 21:51
  • Son Güncelleme: 16.06.2019 21:51

İstanbul seçimleri neden yenileniyor? tek tek anlattı

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı , İsmail Küçükkaya'nın sorusu sonrası ortak canlı yayında 31 Mart seçiminin neden yenilendiğine dair açıklamalarda bulundu. Yıldırım, "Bu seçimde oylar çalındı. Oyların yüzde 10'u sayıldı, 29 binlerden 13 binlere düştü. Tamamı sayılsa sonucun değişeceği aşikar. Oyların yer değiştirmesi de çalınmasıyla aynı anlamı taşır." diye konuştu.AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı ile İstanbul adayı ortak canlı yayınında 31 Mart seçiminin neden yenilendiği tartışıldı. Oyların çalındığına dikkat çeken Binali Yıldırım, " Keşke oyların tamamı sayılabilseydi o zaman kimsenin kafasında şüphe kalmayacaktı. Bu seçimde oylar çalındı. Oyların yüzde 10'u sayıldı, 29 binlerden 13 binlere düştü. Tamamı sayılsa sonucun değişeceği aşikar. Oyların yer değiştirmesi de çalınmasıyla aynı anlamı taşır." dedi. Yıldırım konuşmasına şöyle devam etti:

"OYLARIN TAMAMI SAYILSA SONUCUN DEĞİŞECEĞİ AŞİKAR"
Sizin bir kabahatiniz yok. Ama oylarınız sayılırken bir takım garip işler oldu şaibe oldu. bu durumu değerlendirerek seçimin yenilenmesine karar verdi. Bizim tercihimiz bu seçimin yenilenmemesiydi. Bunun için de çok çabaladık ama CHP bize yardımcı olmadı. Yenilenme yönündeki talebimizi kabul etmediler, reddi yönünde karar aldırdılar, dolayısıyla seçime gitmek zorunda kaldık. Keşke oyların tamamı sayılabilseydi o zaman kimsenin kafasında şüphe kalmayacaktı. Bu seçimde oylar çalındı. Oyların yüzde 10'u sayıldı, 29 binlerden 13 binlere düştü. Tamamı sayılsa sonucun değişeceği aşikar. Oyların yer değiştirmesi de çalınmasıyla aynı anlamı taşır.

"BENİM OYUM CHP ADAYINA YAZILDI"
Benim oyum, CHP adayına yazılıyorsa veya bir başka adaya yazılıyorsa bu çalınmadır. Bunun başka bir izahı yok.

kalan karakter 1000

kanalistanbul kanalistanbul

Ekrem Bey hiç güven vermiyor. Binali Bey başbakanlık , bakanlık, yapmış İstanbul sevdalısı. İstanbul'un fethi yakındır. Yıldırım ne güzel kumandandır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 17.06.2019 00:24
Temel Bey, Temel Bey,

E.İmamoğlu,verilerle ilgili sorunun yanıtını nasıl çarpıttı.Batıda ki ülkeye çalıştığı aşikar.O kargaşada kendisine verilen görevi çaktırmadan yerine getirecekti.Tam bir tiyarocu ve çarpıtıcı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 16.06.2019 22:07

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.