Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 04.06.2019 14:28
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 04.06.2019 16:43
ABONE OL

"'nı keşke kaybetseydik" diyen imama jet soruşturma!

Şahinbey’deki ’ndeki bayram namazı hutbesinde, "Keşke o gün savaşı kaybetseydik, belki Osmanlı’yı daha sonra yeniden kurabilirdik" diyen imam skandal ifadelere imza attı. Görüntülerin sosyal medyada yayılması ve tepki çekmesinin ardından Gaziantep Valiliği olayla ilgili yaptığı açıklamada, imamla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Merkez Şahinbey ilçesinde bulunan İyinacar Camisi'ne bayram namazı için gidenler, cami imamının hutbe sırasında yaptığı '' hakkındaki sözlerine, tepki gösterdi.

"KEŞKE SAVAŞI KAYBETSEYDİK"
Şahinbey ilçesindeki 'nde bayram hutbesi sırasında bir imam, "Kurtuluş mücadelesinde bizi kandırdılar. 1. İnönü'de şöyle zafer kazandılar, 2. İnönü'de şöyle zafer kazandılar. 'da şöyle zafer kazandılar. Şöyle kahramanlık yapılmış, böyle kahramanlık yapılmış. Yunanlıları denize döktüler. Nerde döktüler? Hepsi yalan, keşke o gün savaşı kaybetseydik, belki Osmanlı'yı daha sonra yeniden kurabilirdik." ifadelerini kullandı.

İMAM HAKKINDA SORUŞTURMA
Sosyal medyada büyük tepki toplayan görüntülerin ardından bir açıklama yapan Valiliği, imam hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu.

İMAM AÇIĞA ALINDI

Gaziantep Valiliği, bayram namazı öncesi vaazda sarf ettiği sözler nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan İyinacar Camii imamının açığa alındığını duyurdu. Valilikten yapılan açıklamada, imam hakkında idari soruşturma açıldığı hatırlatılarak, "İlimiz Şahinbey ilçesi İyinacar Camisi'nde bayram namazında yapılan vaazla ilgili sosyal medya ve basında yer alan haberler üzerine idari soruşturma başlatılmış, ilgili görevli bu kapsamda açığa alınmıştır" denildi.