Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 30.05.2019 19:07
  • Son Güncelleme: 30.05.2019 19:14

Bayram'da yola çıkacaklar dikkat! ’da yapacak otobüs kalmadı

Ramazan bayramı tatili dolayısı ile bayrampaşa’da bulunan ’nda hareketlilik başladı. ler dahil tüm otobüs hatların dolu olduğunu belirten TOFED Genel Başkanı , Şuan ana hatlarımız dolu, ilave seferlerimiz dolu. Biz şuan otobüs bulamıyoruz ek sefer açamıyoruz. Çünkü öyle bir bereket ayı oldu ki, korkunç bir yolcu i oldu" dedi.

Ek sefer yapacak otobüs kalmadı

9 günlük Ramazan bayramı tatilini dışında geçirmek isteyen vatandaşlar, 'nda hareketliliğe neden oldu. Yarın akşam saatlerinden başlaması öngörülen yoğunluk hakkında DHA'ya konuşan Türkiye Otobüsçüler Federasyonu Genel Başkanı , yoğunluktan memnun olduklarını belirterek, Hem bayram 1 ay önceden 9 gün bir tatil verildi. Bu bizim için çok faydası oldu. Çünkü millet bir ay önceden hazırlanmaya başladı. Otobüsler dolmaya başladı. ler açtık, ek seferler de doldu. Haziran ayında full çalışıyoruz. Şuan ana hatlarımız dolu, ilave seferlerimiz dolu. Biz şuan otobüs bulamıyoruz ek sefer açamıyoruz. Çünkü öyle bir bereket ayı oldu ki, korkunç bir yolcu i oldu. Çok mutluyuz. Çok memnunuz" ifadelerini kullandı.

"BELGELİ OTOGARLARDAN KALKAN OTOBÜSLERE BİNSİNLER"
Özcan, Halk otobüsleri ile garaj dışındaki otobüslerle seyahat etmesinler. Çünkü onların lastiklerinin, motorlarının arızalarını bilemezsiniz. Çünkü onlar şehir içi çalışan otobüsler. Bir de aileler toplanıyor bir otobüs tutuyorlar. Sakın o otobüslere binmesinler. Belgeli otogarlardan kalkan otobüslere binsinler. Diğer türlü kazaya neden olabiliyorlar" diye konuştu.

"KAHVEHANELERDE, KASAPLARDA BİLET SATIYORLAR"
Yolcuları sahte biletler hakkında uyarı yapan Birol Özcan, Kahvehanelerde, kasaplarda bilet satıyorlar. Mesela Haliç'e git bilet satıyorlar. 'nde Emniyet'in önünden otobüsler kaldırıyorlar. Mülteciler dahi kaldırabiliyor. ten bilet aldıklarında da vatandaşların dikkat etmesi lazım. Çünkü TC Kimlik Numarası'nın, koltuk numarasının yazılması lazım. Geçen gün internetten bilet satmışlar, geldiler buraya ortada ne bilet var ne de otobüs var. Bu konuda dikkat ederlerse çok iyi olur" şeklinde konuştu.

Özcan, Şuanda 1600 - 1700 arasında İstanbul Esenler'den çıkışımız var. Ama bayramda bu yüzde 50 daha fazla olacak. Çünkü, 'nın 1 ay önceden 9 gün tatil vermesi, seçimin yenilenmesi, okulların tatile girmesi ile birlikte bu rakam yarından itibaren 2 bin 500 - 2 bin 700'e kadar çıkacak. Diğer illerde de aynı şekilde olacak" dedi.

"YALOVA, BURSA VE ADAPAZARI YOLCUSUNU ESENLER'DEN KAYBETTİK"
Başkan Özcan, Bir de bizim 'nün hal olması lazım. Bize çok maliyetli geliyor. Otobüsler, orada gidiş - geliş de 140 Km fark yaratıyor. Fiyatlar çok pahalı. En büyüğü de , ve Adapazarı yolcusunu biz Esenler'den kaybettik. 'nı kullanıyorlar artık. Minibüs servisleri başladı. Kontrol edilmesi lazım. Bize 'nden müsaade ederlerse biz o yolcuları yeniden toparlarız. Ankara'ya 6 saatte giden otobüs 8 saatte gidiyor. Bunu özellikle rica ediyoruz" ifadelerini kullandı.

"BU YOĞUNLUĞU BEKLİYORDUK, MUTLUYUZ"
Otogar çalışan firma yetkilisi Hacı Bayram Aslan da, Yoğun başladı. Arabalar dolu, ilaveler de dolu. Ek ilaveler açılıyor genelde. Bunlar belli olmuyor, günü birlik de açılabiliyor. Biletler 20 gün önce bitti, ek seferler de 15 gün önce tükendi. Bu yoğunluğu bekliyorduk, mutluyuz" dedi.

"ÇOK MAĞDUR OLAN YOLCULAR DA OLUYOR"
Otobüs şoförü Muhammed Said Öztekin ise, İstanbul'dan giderken çok. Şuanda yer bulunmuyor araçlarda. Tüm yerler dolu. Yolcular hiç yer bulamıyor. Çok mağdur olan yolcular da oluyor araba bulamadıkları için" şeklinde konuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.