Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 28.05.2019 17:09
  • Son Güncelleme: 02.06.2019 14:42

in belirlediği fitre ücreti 2019 yılı için oldu

'Oruç tutmayan ne kadar para verecek? Fidye nedir, fidye miktarı ne kadar?' sorularının yanıtları Ramazan ayının yaklaşması ile birlikte herkes tarafından merak ediliyor.

Oruç tutmayan kaç para verecek? 2019 yılı fitre miktarı belirlendi. Diyanetin belirlediği fitre ücreti 2019 yılı için 23 lira oldu. Oruç fidyesi de her gün için bu rakam üzerinden hesaplanıp verilecek. Fidye; oruç ibadetinin yerine getirilememesi veya hac ibadetinin edası sırasında işlenen birtakım kusurların giderilmesi için ödenen maddi bedel olarak biliniyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.