Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 26.05.2019 14:43
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 26.05.2019 14:55
ABONE OL

'nin temsilcisi bakın kim çıktı! ABD'de 'ye çalışıyor...

’nin Temsilcisi Yurter Özcan, ABD’de Türk öğrencilere burs ve barınma desteği veren ’nı hedef aldı. Özcan, Türgev’in kurduğu vakfa yapılan bağışların kaynağını ABD Hazine Bakanlığı’na sordu. CHP Temsilcisi’nin, karşıtı senatörleri finanse eden ’nün kaynağını bırakıp, niçin FETÖ hedefindeki Türken’in peşine düştüğü merak konusu.

CHP'nin ABD temsilcisi bakın kim çıktı!

'nin Temsilcisi Yurter Özcan, lehine, aleyhine propaganda yapan TÜRGEV Vakfı'nın ABD'de kurduğu "Türken ABD Vakfı"na yapılan bağışların kaynağını ABD Hazine Bakanlığı'na sordu. Ancak Özcan, ABD'ye milyonlarca dolar kaçıran, Türkiye aleyhtarı açıklama yapan senatörlere FETÖ'nün aktardığı paralar ve örgütün yurt dışı faaliyetleri için ise üç maymunu oynuyor.

CHP'NİN DEĞİL FETÖ'NÜN TEMSİLCİSİ
31 Mart'ta CHP-PKK ilişkisini belediye meclis üyelikleri listesini açıklayarak deşifre eden CNN Türk'ü CNN International'a şikayet eden CHP'nin ABD Temsilcisi Yurter Özcan, yine skandal bir başvuru ile gündemde. Özcan, ABD Hazine Bakanlığı'na yaptığı başvuruda, 'ta 2014 yılında TÜRGEV tarafından ortak kurulan ve FETÖ aleyhtarı, Türkiye lehine çalışmalar yürüten Türken ABD Vakfı'na yapılan bağışların kaynağını sordu.

NEDEN MERAK ETTİ?
YeniŞafak'ın haberine göre FETÖ, 17-25 Aralık 2013 ekonomik darbe girişiminden sonra ABD başta olmak üzere yurt dışına 20 milyar dolar kaçırdı. 15 Temmuz darbe girişimi ile Türkiye'yi kaosa sürüklemeye çalışan FETÖ, özellikle ABD'de birçok faaliyette bulunuyor. FETÖ, Türkiye aleyhinde propaganda yapan senatörlere maddi bağışta bulunuyor. Özcan'ın FETÖ'nün bağlantılarına ses çıkarmaması ve 'na yapılan bağışları merak etmesi akıllarda soru işareti bıraktı.

FETÖ ORGANİZASYONUNA KATILMIŞTI
Özcan'ın FETÖ bağlantıları deşifre olan eski CHP Bursa Milletvekili Aykan Erdemir ile 7 Nisan 2015'te FETÖ'nün organizasyonuna katıldığı ortaya çıktı. FETÖ'nün, ABD'de en güçlü olduğu ve merkezi diye nitelendirilen Houston'da, FETÖ'nün en büyük organizasyonlarından birisi olan Raindrop Foundation'ın (Yağmur Damlası Fonu) iftar yemeğine katılan CHP'li vekillerle birlikte katılan Özcan, FETÖ'nün önemli isimleri ile aynı masada oturmuştu. Rain Drop Foundation, FBI ile yaptığı ortak çalışmalar ve iyi ilişkileriyle tanınıyor. FBI'ın resmi sitesinde, Rain Drop Foundation ile ilgili birçok haber ve bilgi var.