Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 26.05.2019 16:01
  • Son Güncelleme: 26.05.2019 17:15

Başkan Erdoğan'dan Başbakanı 'a tebrik telefonu

Başkan Erdoğan, 'de hükümeti kurmak için Ulusal Birlik Partisi (UBP) ve Halkın Partisi’nin anlaşmaya varmasının ardından başbakanlık görevini devralan 'ı arayarak tebrik etti.

Başkan , Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti () Başbakanı ile KKTC Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Başkan Erdoğan görüşmede, KKTC'de Ulusal Birlik Partisi (UBP) ve Halkın Partisi'nin (HP) koalisyon hükümeti kurulması için anlaşmaya varmasının ardından Başbakanlık görevini devralan Ersin Tatar ile KKTC Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı olan Kudret Özersay'ı tebrik edip başarı dileklerinde bulundu.

Görüşmede, ikili ilişkiler ile Doğu Akdeniz'de son dönemde yaşanan gelişmelerin de ele alındığı bildirildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.