Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 22.05.2019 08:22
  • Son Güncelleme: 22.05.2019 08:32

dolandırıcılarına 8 ilde eş zamanlı operasyon! 'a günlük 20 bin lira ödemişler...

Tatil veya iş amaçlı seyahatler için almak isteyenleri dolandıran suç örgütüne yönelik Ankara merkezli 8 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Vize işlemlerinde yetkili aracı kurumların internet sitelerini ve iletişim numaralarını taklit eden şebekenin, kurduğu çok sayıda sahte internet sitesinin 'ın arama motorlarında üst sıralarda yer alması için günlük 20 bin lira ödeme yaptığı, Facebook ve Twitter'a da sponsorlu reklam verdiği belirlendi. Şebekenin bugüne binlerce kişiyi dolandırdığı ve aylık gelirinin yaklaşık 1 milyon 200 bin lira olduğu ortaya çıktı. Savcılık ve polisin yürüttüğü soruşturmada vize dolandırıcılarının tuzağına düşenler arasında oyuncu Akasya Asıltürkmen'in de olduğu da belirlendi.Yurt dışı seyahatler için vize almak isteyenleri dolandıran suç örgütüne yönelik Ankara merkezli 8 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ve Ankara Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yapılan ihbarlar ve çok sayıda şikayet dilekçesi sonrası başlattığı soruşturma kapsamında, tatil veya iş amaçlı yurt dışı seyahatler için vize almak isteyenleri dolandıran büyük çapta bir suç örgütünü ortaya çıkardı.

Soruşturma kapsamında vize işlemlerinde birçok Avrupa ülkesi için resmi aracı kurum olarak hizmet veren bazı firmaların internet siteleri ve iletişim numaralarının taklit edildiğini belirleyen polis, şebekenin kullandığı tüm yöntemler ile internet, telefon ve banka hesaplarındaki trafiği mercek altına aldı.

kalan karakter 1000

vizeci vizeci

öncelikle ben bir vize danışmanlık firması sahibi olarak bu operasyonun çok iyi olduğunu düşünüyorum ayrıca TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞININ BU ÇEKTİĞİ NEDİR ARKADAŞ ESKİDEN DİREKT OLARAK KONSOLSOLUKLARA MÜRACAT EDİYORDUK VEKALETNAME YADA TESLİM TESELLÜM İLE VE UYGUN OLUYORDU KİMSEDE DOLANDIRILMIYORDU NE ZMAN Kİ BU VFS İDATA COSMOS BLS ADINDAKİ FİRMALAR TÜREDİ O ZAMAN İNSANLAR DOLANDIRILMAYA BAŞLADI VE BU SAYDIĞIM FİRMALAR İNANIN HİÇ BİR İŞLEM YAPMIYOR EVRAKLARI HAZIRLAYAN FORMALARI DOLDURAN HERŞEYİ YAPAN BİZ AMA EN AZ 30 EURO EN FAZLA 50 EURO HİZMET BEDELİ ÖDEMEK ZORUNDA BIRAKTI TÜRK VATANDAŞINI BU KONSOLOSLUKLAR DIŞ İŞLERİNE DEFALARCA YAZI YAZDIM BU DURUMA MÜDAHALE EDİN MİLLİ SERVET BU DİYE HEP VERİLEN CEVAP HER ÜLKENİN POLİTİKASI BUNA MÜDAHALE EDEMEYİZ DİYE CEVAP GELDİ AYRICA BU FİRMALAR YURT DIŞI MENŞEİ Lİ OLDUKLARINDAN DOLAYI ÇOĞU VERGİDE ÖDEMİYOR TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNE FAKAT PARAYI DA ONLAR KAZANIYOR BİZİM ALDIĞIMIZ 100 TL.HİZMET BEDELİNDE DE MİLLETİN GÖZÜ KALIYOR

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 22.05.2019 23:27

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.