Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 22.05.2019 10:29
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 22.05.2019 10:35
ABONE OL

Gözler bugün 'da! Ek süre bugün doldu

’nun lerinin iptaline ilişkin gerekçesini bugün açıklaması bekleniyor. İptal kararına muhalif oy kullanan 4 üyenin talebiyle verilen ek sürenin bugün itibariyle dolduğu öğrenildi.

Gözler bugün YSK'da! Ek süre bugün doldu

lerine ilişkin üzerindeki mesaisini sürdüren 'da, seçimlerin yenilenmesi yönünde oy kullanan 7 üye, gerekçelerini tamamlamış, ancak daha önce muhalefet şerhlerini yazan 4 muhalif üyenin, iptal gerekçesinde yer verilen bazı yeni hususlara yanıt vermek için ek süre talebinde bulunması üzerine gerekçenin yayımlanması ertelenmişti.

GEREKÇE 200 SAYFAYI AŞTI
YSK'nın 11 üyesinin katılımıyla gerçekleştirilen İstanbul görüşmesinde iptal kararı 4'e karşı 7 üyenin oyuyla alınmıştı. Seçimlerin iptali yönünde oy kullanan 7 üyenin gerekçe yazım işlemini tamamladığı ve toplamda 200 sayfanın üzerinde bir gerekçenin ortaya çıktığı kaydedildi.

EK SÜRE İSTENDİ
YSK, gerekçeyi görüşerek kamuoyuna açıklamak üzere önceki gün toplandığındaysa, muhalif oy kullanan 4 üye, gerekçeli kararda daha önce belirtilmeyen bazı yeni hususların yer aldığını belirterek, ek süre talebinde bulundu. Muhalefet şerhlerini güncellemek istediklerini belirterek ek süre talebinde bulunan üyelerin bu talebi kabul edilerek ek süre verilmesi üzerine gerekçenin açıklanması ertelendi.

VAKİT BUGÜN DOLUYOR
YSK'nın, muhalif üyelere verdiği sürenin bugün dolacağı ve muhalefet şerhlerini vermemeleri durumunda da gerekçenin yayınlanacağı belirtildi. Diğer taraftan önceki gün karara muhalefet eden bir üyenin karşı oy yazısını tamamlayamadığı için süre istediği bunun için de gerekçesinin açıklanmasının sarktığı öğrenilmişti.