Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 18.05.2019 07:22
  • Son Güncelleme: 18.05.2019 14:59

'den kafa karıştıran hesabı! Uçuk rakamlar verdi

İyi Parti Genel Başkanı 'in leriyle ilgili Safranbolu'da yaptığı açıklama dikkat çekti. Meral Akşener'in 'daki seçimlere ilişkin verdiği rakamlar "yok artık" dedirtti. Meral Akşener'in hesabına vatandaşlardan tepki gecikmedi. Daha seçmen sayısından bile haberi olmayan Akşener, gelen tepkilerin ardından rezil olduğunu anlayınca konuşmasının yer aldığı videoyu Twitter hesabından anında sildi.

, partisinin Karabük İl Başkanlığı tarafından Safranbolu ilçesinde düzenlediği iftar programında konuştu. Akşener'in konuşmasında geceye damga vuran açıklaması ise yerel lerine ilişkin oldu.

Akşener, 'da oy kullanan seçmen sayısı hakkında kafaları karıştıran rakamlar verdi.

AKŞENER'DEN "UÇUK RAKAMLAR"
Meral Akşener, İstanbul'da 31 Martta yapılan ler ile ilgili ilçe ilçe yaptırdıkları bir çalışmada 2 milyon 780 bin civarında seçmenin 3 milyon 700 bine yakında 'li seçmenin sandığa gitmediğini belirlediklerini öne sürdü. Öte yandan Akşener; teşkilatına uyarıda bulunarak, "CHP'li seçmenin sandığa gitmesini hep beraber sağlayacaksınız. 3 milyon 700 bin civarındaki AK Parti seçmenini de tek tek arayacaksınız" şeklinde konuştu.

İŞTE AKŞENER'İN HESABI VE GERÇEKLER...
Oysa 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde yapılan seçim sonuçlarına göre; İstanbul'da toplam seçmen sayısı 10 milyon 570 bin 939, kullanılan oy 8 milyon sekiz yüz altmış altı bin 614, sandığa gitmeyen seçmen sayısı ise 1 milyon yedi yüz dört bin 325 olarak kayıtlara geçmişti.

VATANDAŞLARDAN TEPKİ GECİKMEDİ
Bu hesap vatandaşlar tarafından Meral Akşener'e tepki olarak geri döndü. Bir vatandaş Akşener'e "Oy kullanmayan 3 milyon 700 bin AK Parti, 2 milyon 780 bin CHP olmak üzere toplam 6 milyon 480 bin seçmeni nereden buldunuz?" sorusunu yöneltti.

VİDEOYU TWİTTER'DAN KALDIRDI
Akşener, gelen tepkiler üzerine Safranbolu'daki konuşmasının yer aldığı videoyu Twitter hesabından kaldırdı.

kalan karakter 1000

dr dr

kafayi iyi cekiyor akil olsa chp ve pkk hizmet etmek icin parti mi kurar bu zaman kadar basari yok sadece pkk hizmet ediyor

Aynı Görüşte misiniz?
evet101
hayır0
cevapla 18.05.2019 14:55
TC TC

YENİLGİ BUNUN BEYNİNİ SULANDIRMIŞ BU PARTİDE SAĞLIKLI DÜŞÜNEN YOKMU NEDEN CHP NİN KUYRUĞUNA TAKILDINIZ BİRDE ÜLKÜCÜ GEÇİNİRSİNİZ PABUCUMUN MİLLİYETÇİLERİ SİZLER PKK NIN SÖZCÜLÜĞÜ DIŞINDA BİR ŞEY YAPMIYORSUNUZ.

Aynı Görüşte misiniz?
evet101
hayır0
cevapla 18.05.2019 10:35

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.