Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 13.05.2019 12:18
  • Son Güncelleme: 13.05.2019 12:18

'li hakkında 6 yıl hapis istemi

eski milletvekili hakkında "Türk milletini, cumhuriyeti ve TBMM'yi alenen aşağılama" suçundan hakkında 6 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

HDP'li Baydemir hakkında 6 yıl hapis istemi

Van Cumhuriyet Başsavcılığı, o dönemde parti sözcüsü olan eski Şanlıurfa Milletvekili Baydemir'in, Van'daki grup toplantısında yaptığı konuşmalarla ilgili başlattığı soruşturmayı tamamladı.

Van 5. Asliye Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede, Baydemir'in konuşma içeriklerinde dile getirdiği sözler nedeniyle, "Türk milletini, cumhuriyeti ve TBMM'yi alenen aşağılama" suçundan 6 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

İddianamede, Ağustos 2017'de İpekyolu ilçesindeki Musa Anter Parkı'nda yapılan HDP Meclis Grup Toplantısı ile "vicdan ve adalet nöbeti"nde, Baydemir'in katılımcılara yaptığı konuşmalarda suç unsuru tespit edilmesi nedeniyle soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Baydemir'in herkese açık şekilde yaptığı konuşmada, "Türk milletini, cumhuriyeti ve TBMM'yi alenen aşağılama" suçunu oluşturan ifadeler kullandığı vurgulandı.

İddianamede ayrıca, 19 Nisan 2018'de milletvekilliği düşürülen Baydemir'in, 6 Nisan 2018'de yurt dışına çıkarak bir daha ülkeye dönmediği aktarıldı.

kalan karakter 1000

iskender iskender

bu ülkeden kovup ,bir daha bu ülkeye girmesinin yasaklanması ,yada ömür boyu hücre cezası verilmeli .

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 13.05.2019 15:46
TC TC

6 YIL AZ MÜEBBET OLMALI. HİÇ KİMSE TÜRK ULUSUNU AŞAĞILAMA GİRİŞİMİNDE BULUNAMAZ.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 13.05.2019 12:52

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.