Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 25.04.2019 18:37
  • Son Güncelleme: 25.04.2019 18:41

’nin foyası ortaya çıkmıştı! ile mücadele yalanı ellerinde patladı

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde var olan iki komisyona paralel komisyon kurmak isteyen ’nin foyası ortaya çıkmıştı. ' ile mücadeleyi engelliyor' kara propagandası yapan CHP’lilerin ve CHP medyasının iftiralarını, Meclisi AK bugünkü oturumda yaptığı açıklamayla bir kez daha deşifre etti.

CHP'nin uyuşturucu ile mücadele yalanı ellerinde patladı

"Cinsiyet eşitliği ve ile mücadele komisyonu" kurulmasını teklif eden 'nin iki yüzlülüğü ortaya çıktı. Meclisi'nde zaten var olan Komisyonu içerisinde "uyuşturucu ile mücadele" birimi yıllardır uyuşturucu ile mücadele üzerinde çalışmalarını yürütüyor. li üyeler, zaten var olan bir komisyonun kurulmasının gereksiz olduğunu söyleyerek CHP'nin önerisini reddetti. Hemen ardından ise da ve CHP'ye yakın medyada yoğun bir çarpıtma ve halkı yanıltma faaliyeti başlatıldı.

CHP VE MEDYASI REZİL OLDU
Konuyla ilgili Esenler Belediye Başkanı ve İBB Meclisi AK sosyal medya hesabı Twitter'dan açıklama yapmıştı. Göksu, bugünkü İBB Meclisi'nde yaptığı konuşmada yıllardır uyuşturucu ile mücadele eden ve İBB'de komisyon kuran AK Parti'ye yönelik çirkin ithamlarda bulunanların yalanlarını deşifre etti. Göksu şöyle konuştu:

"MADDE BAĞIMLILIĞI KOMİSYONU VAR"
Madde bağımlılığı ile komisyon teklifi bizim sosyal hizmetler komisyon çalışmamız içerisinde bulunmaktadır. Bu konuda çalışmak istiyorsak, meclis araştırma önergesi verelim.

"İBB GEÇMİŞTE UYUŞTURUCU BAĞIMLILIĞI KONUSUNDA ÇOK CİDDİ ÇALIŞMALAR YAPMIŞ BİR BELEDİYEDİR"
CHP grubu uyuşturucu meselesinde bu kadar hassasiyet gösteriyorsa keşke bizimle de görüşselerdi. Dün de ifade ettim gibi bağımlılıkla mücadele bizim sosyal hizmetler çalışmamızda bulunuyor. İBB geçmişte uyuşturucu bağımlılığı konusunda çok ciddi çalışmalar yapmış bir belediyedir. İBB ile Yeşilay'ın birlikte yapmış olduğu çalışmaların belgesi yanımda.

İBB'nin özellikle madde bağlımlılığı konusunda yapacağı çalışmaların planı, Büyükçekmece'deki projesi, Arnavutköy rehabilitasyon merkezi projesi ve Beykoz'daki rehabilitasyon merkezi projesi İBB'nin yapmış olduğu çalışmalardır. Bu kadar büyük bir fonksiyon icra eden İBB'nin teşkilat yapısında bir değişiklik yaparak İBB'de bağımlılıkla mücadele ve rehabilitasyon daire başkanlığının kurulmasını teklif edeceğiz. Daire başkanlığının altında bütün bağımlılıklarla ilgili özel departmanların kurulmasını da meclise sunarak meclisten çıkartacağımızı bütün ülkemize duyuruyorum.

"ÖNÜMÜZDEKİ AY MECLİSE GETİRİP KARARA BAĞLAYACAĞIZ"
Sosyal hizmetler komisyonumuzun adına bağımlılıkla mücadele rehabilitasyon ve sosyal hizmetler komisyonu olarak değiştirilmesini önümüzdeki ay meclise getirip karara bağlayacağız. İBB meclisi bünyesinde içersinde uzmanların ve danışmanlarında olduğu bir bağımlılıkla mücadele ve rehabilitasyon araştırılması komisyonunun kurulmasını teklif ederek karara bağlayacağız.

kalan karakter 1000

ikiyüz dünya ikiyüz dünya

DAHA ilginc ne olabilirdi biliyormusunuz? KAFTANCIOGLU uyusturucu ve uyusturucu baronlara karsi YER ALMASI/SES CIKARMASI... ama hepimiz biliyoruzki bu imkansiz kaftancioglu icin.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 25.04.2019 22:19
Nuri Nuri

Seçilen meclis üyeleri hangi partiden olursa olsun,iktidardan olsun muhalefetten olsun o belediye sınırları içinde yaşayan halka en iyi şekilde hizmet etmektir. Partiye hizmet etmek değildir. Eğer partiye hizmet ederlerse aldıkları maaşları haramdır. Çünkü maaşlarını parti vermiyor oranın halkının verdigi vergilerden alıyor.Halka hizmet hakka hizmettir,partiye değil.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 25.04.2019 20:15

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.