Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 23.04.2019 20:14
  • Son Güncelleme: 23.04.2019 21:10

Son dakika: Başkan Erdoğan'dan flaş açıklamalar

Başkan , ABD Başkanı ile yakın zamanda bir görüşmenin olabileceğini söyledi. Erdoğan, kabine değişikliğine yönelik soruya ise ""Birileri istedi diye, medya istedi diye kabine değişikliği olmaz. Bir değişim gerekiyorsa yaparız ama sipariş üzerine değişiklik yapmam" dedi.

23 Nisan Resepsiyonunda gazetecilerle sohbet eden Cumhurbaşkanı 'kabine revizyonu olur mu?' sorusuna yanıt verdi: "Sipariş üzerine kabine değişikliği yapmam" diye konuştu. 'nın seçimleriyle ilişkin kararıyla ilgili olarak ise "Yoruma girmeyeyim, nihai kararı vereceğiz" dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından diğer önemli başlıklar şöyle:

TÜRKİYE İTTİFAKI
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye İttifakı, Cumhur İttifakı'nın farklı bir versiyonudur. Biz şu anda 82 milyonu ayırarak konuşamayız. 82 milyonu biz bir ittifak içerisinde 'tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet' olarak topluyoruz. Kastımız da budur." diye konuştu.

YSK'NIN İSTANBUL KARARI
Erdoğan, "(YSK'nin İstanbul seçimlerine ilişkin kararı) Karara yönelik herhangi bir yoruma girmeyeyim. Şu anda aklımda kaldığı itibarıyla 9 maddede itiraz vardı. Diğer 8'i üzerinde de onların incelenmesine ayrıca karar vermişler. 8 maddenin de incelenmesini şu anda izliyoruz. Onlar da tabii çok çok ciddi başlıklar. Onlar da incelendikten sonra nihai kararı bekleyeceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

TRUMP'LA GÖRÜŞME
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı ile yakın zamanda bir görüşmenin olabileceğini söyledi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.